Володимир Грамматиков: біографія, фотографії, дивитися онлайн фільми з актором.

Р оль вусатого няня в фільмі Володимира Грамматикова принесла молодому акторові Сергію Проханова величезну популярність. Хоча і до того моменту він уже був відомий. За плечима - півтора десятка картин, ролі в спектаклях Театру ім. Моссовета .

Взагалі, Проханов - везунчик. Коли вирішив стати актором, пройшов відразу в усі театральні училища Москви. Залишився в Щукінському. І відразу почав зніматися в кіно. Тоді студентів відпускали на зйомки дуже неохоче, за самовільну відсутність можна було вилетіти з інституту! Але Проханова і тут щастило.

«На зйомки фільму« Юлька »я зробив 102 вильоту рейсами Москва - Одеса - Москва. Днем - за партою в Москві, вночі - на зйомках в Одесі », - згадував актор в інтерв'ю.

комедія

1977

75 хв

Коли він прийшов на проби до Грамматікова, члени групи не приховували: до нього тут побувало багато претендентів і ніхто не впорався з трирічними малюками. Проханов - впорався. І отримав роль 18-річного шибеника Інокентія, якого перекували вихованці молодшої групи дитячого садка.

Однак, навіть усвідомлюючи масштаби своєї популярності, Проханов ніколи не розслаблявся. Він дивно активна людина, пасіонарій. Його азарт і кипуча енергія отримали вихід в роки перебудови і в наступний період «лихих 90-х».

Сергій Проханов у фільмі «Вусатий нянь»

Наприклад, він підтримав художнього керівника рідного Театру ім. Моссовета Павла Хомського в його ініціативи поставити-таки на радянській сцені рок-оперу «Ісус Христос - суперзірка». Проханов включився в пошуки потрібних для такої авантюри людей, а в спектаклі зіграв невелику роль царя Ірода. 16 грудня нинішнього року «Ісуса Христа» в Театрі ім. Моссовета зіграли в тисячний раз. За ті роки, що вистава йде на сцені театру (з незмінним аншлагом!), Змінилося кілька складів виконавців. Але фанати-ветерани пам'ятають Ірода-Проханова. У момент прем'єри сцена появи царя здавалася неймовірно сміливою, майже скандальної: пересиченого сластолюбца Ірода вивозили на авансцену в ванні, напівголого, в обнімку з оголеною наложницею.

Буквально відразу після виходу «Ісуса Христа» в Театрі ім. Моссовета Сергій Проханов починає займатися організацією власного театру. Вірніше, спочатку це був - в дусі часу - кооператив по прокату спектаклів. Потім з'явився підвал в житловому будинку поблизу Патріарших - Театр Місяця. У 1993-му тут зіграли прем'єру вистави «Візантія» по романтичній драмі Миколи Гумільова «Отруєна туніка». Театр швидко набув популярності, Проханов привернув до лав «сновид» відомих акторів - Сергія Виноградова, Дмитра Пєвцова, Анатолія Ромашина, Олександра Резалін, Валентина Смирницкого, Андрія Соколова, Чулпан Хаматову, Євгенія Стичкіну, Анастасію Стоцьку. Можна було задовольнятися репутацією елітарного театрального підвальчика «не для всіх», але не такий Сергій Проханов. У 2004 році він перевіз свій театр у нове, велике приміщення, де може вільно себе почувати колектив і куди можуть прийти всі ті глядачі, які залишалися раніше «за бортом» через брак місць в підвальчику на Патріарших. Тепер Театр Місяця розташований на Малій Ординці.

Значить, незабаром варто чекати від нього нових досягнень. Такий вже він людина - невгамовний, вимогливий до себе.