Сквер, трамвайна гілка і транспортні хаби: Як хочуть змінити "хребет" Замостя в Вінниці

Уже через два роки городяни і туристи зможуть прогулюватися по оновленому проспекту Коцюбинського Уже через два роки городяни і туристи зможуть прогулюватися по оновленому проспекту Коцюбинського   Урбаністи з Вінниці та інших міст України, представники місцевої влади та іноземні експерти обговорюють майбутнє проспекту Коцюбинського і генерують ідеї по його реконструкції

Урбаністи з Вінниці та інших міст України, представники місцевої влади та іноземні експерти обговорюють майбутнє проспекту Коцюбинського і генерують ідеї по його реконструкції. Як через кілька років буде виглядати ще одна велика "артерія" Вінниці - в матеріалі Depo.Вінніца .

Протягом декількох місяців урбаністи вивчали і вирішували, як змінити Замостя, щоб зробити його більш привабливим і зручним. Особливий акцент зробили на проспекті Коцюбинського - найбільшої вулиці, яка з'єднує центр міста і ще кілька районів із залізничним вокзалом. Тобто, фактично, є вулицею, яка формує перше враження у тих, хто потрапляє до Вінниці.

"Проспект Коцюбинського впливає на територію всього Замостя, у цього району великий потенціал, - зазначає керівник Агентства просторового розвитку КП" Інститут розвитку міст ", архітектор Олександр Коротких. - Проект реконструкції даної вулиці містить спрямованість і транспортну і соціальну, оскільки він вплине на якість життя городян і комфорт туристів ".

Урбаністи з Києва, Львова, Івано-Франківська та Вінниці пропонували свої концепції, як можна "вдихнути нове життя" в проспект.

Урбаністи з Києва, Львова, Івано-Франківська та Вінниці пропонували свої концепції, як можна вдихнути нове життя в проспект

Команда урбаністів з Вінниці назвала свій проект "Зелена миля". За їхнім задумом, на проспекті можна створити потужну «живу» лінію, основними "діючими особами" якої повинні бути пішоходи і велосипедисти. Передбачається облаштування пішохідних зон, пов'язаних з інтенсивним озелененням території.

Художники міської сфери з Івано-Франківська вважають, що саме на цій вулиці повинні розвиватися комерційні та громадські проекти: вони називають проспект Коцюбинського "хребтом" Замостя і кажуть, що це місце варто розглядати як своєрідний бізнес-центр. Гості з Західної України також відзначають, що транспортна частина вулиці повинна бути виділена для трамваїв, тролейбусів і автобусів. Паркувати автомобілі пропонують на невеликих вулицях, прилеглих до проспекту. На Площі Перемоги вважають за доцільне створити дорожнє кільце.

На Площі Перемоги вважають за доцільне створити дорожнє кільце

Фахівці з Києва охрестили свою концепцію "Дій, Замостя!". Згідно їхнім задумом, цей мікрорайон може стати центром подій, бізнесу і комфорту для мешканців. Столичні урбаністи пропонують інтенсивно попрацювати над трьома площами проспекту: Перемоги, Героїв Чорнобиля та Привокзальній. Перш за все, вважають вони, необхідно почати оновлення, рухаючись в напрямку від центру міста: спочатку облаштувати Площа Героїв Чорнобиля, потім територію навколо Центрального ринку, а згодом - Привокзальну.

"Інтуїтивно зрозуміла вулиця" - так назвали свою концепцію львів'яни, які також приєдналися до ідейної перебудови проспекту Коцюбинського. За їхнім задумом, оновлений проспект повинен включати рівномірно розподілене торгово-розважальну функцію. З Площі Героїв Чорнобиля пропонують зробити сквер і висадити на березі Південного Бугу більше зелені.

Одна з революційних ідей - додати на проспекті Коцюбинського ще одну трамвайну гілку. Цю думку підтримали всі чотири команди урбаністів.

Також експерти наполягають на створенні так званих "транспортних хабів" і благоустрій зупинок громадського транспорту.

Всі ці ідеї вислуховували представники місцевої влади. Іноді хвалили, іноді робили зауваження.

Іноді хвалили, іноді робили зауваження

"В проектах - хороші ідеї. Однак для мене одна з проблем - це міжміське транспортне сполучення, необхідно щось робити з центральним автовокзалом, - зазначив заступник вінницького міського голови Сергій Матусяк. Непогані ідеї щодо велосипедних, пішохідних, зелених зон, але я не почув вирішення проблеми паркувальних майданчиків ".

За словами Матусяка, не обговорювалася також і подальша доля вулиці Привокзальній. "Це вулиця, яка проходить паралельно залізниці. Це трафік, який з'єднує інші міста з Замостям і, власне, далі з центром. Там завжди багато автомобілів. Жодна з робіт не запропонувала вирішення питання про цю вулицю".

Однак секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський звернув увагу на те, що Замостя свого часу було потужною промисловою зоною міста, однак зараз ця функція втрачена. Раніше в даному мікрорайоні діяли кілька підприємств. Зараз їх немає, отже, немає і шкідливих викидів в навколишнє середовище, район змінює цільове призначення земельних ділянок, виникає місце для ідей і простір для трансформації.

"Цей проект великий: і технічно, і фінансово. Тому що будемо відновлювати все, буде здійснена повна і стовідсоткова реконструкція: починаючи від тротуарів і бордюрів, і закінчуючи дорожнім покриттям, освітленням і контактною мережею. Думаю, що через два роки проект вдасться завершити" , - переконаний Павло Яблонський.

І на даний момент кожен проект - це лише ідея на папері. Зараз відбулося обговорення напрацювань. Конкретні висновки з цього обговорення стануть основою для подальшого процесу планування реконструкції проспекту Коцюбинського та реалізації задуму урбаністів і архітекторів в реальність.

Нагадаємо, що у Вінниці на Замковій горі планують створити справжній "історичний Діснейленд" : Недавно презентували просторову концепцію майбутнього багатофункціонального історико-туристичного комплексу "Замкова гора".