Як Мінкульт буде боротися з квитковими спекулянтами

По-перше, продавати квитки будуть тільки організації культури, а по-друге, спекулянтам загрожуватимуть значні штрафи. Чи допоможуть ці заходи вирішити проблему? По-перше, продавати квитки будуть тільки організації культури, а по-друге, спекулянтам загрожуватимуть значні штрафи

Фото: Валерій Шарифулин / ТАСС

Можливі штрафи за спекуляцію квитками в театри, кіно і на концерти складуть від 100 тисяч рублів до мільйона. Міністерство культури розробило два законопроекти, які вже внесені на розгляд депутатів Держдуми.

перший документ передбачає, що продажем квитків будуть займатися тільки організації культури і уповноважені ними структури. Вони ж будуть встановлювати і порядок повернення. Якщо ж захід перенесено або скасовано організатором, глядачеві повинні повернути вартість квитка в повному обсязі.

другий законопроект пропонує притягати до відповідальності спекулянтів. Так, за продаж квитка за ціною, що перевищує зазначену на ньому, громадянам загрожує штраф у розмірі від 100 тисяч до 300 тисяч рублів. Індивідуальні підприємці та посадові особи заплатять до півмільйона, а юрособи можуть віддати до мільйона рублів.

Ці закони давно назріли, говорить гендиректор національної театральної премії та фестивалю «Золота маска», директор Державного театру націй Марія Ревякіна:

як пише ТАСС з посиланням на дані Мінкульту, сума виплат з каси в московському театрі за повернуті квитки може перевищувати 3 млн рублів тільки за один театральний сезон.

Проблема виходить з квиткового законодавства: глядач може повернути квиток в будь-який час і отримати гроші, і для спекулянтів це дуже вигідні умови, вважає керівник відділу маркетингу Центру імені Мейєрхольда Олег Соколов:

Найбільше від перекупників страждають театри із зірковими складами. Так, Великий театр перші чотири тижні продає квитки за паспортом, і можна купити їх за номіналом, проте потім все одно настає черга спекулянтів. Тому ціну квитка повинен визначати ринок, і закон тут не допоможе, а лише створить незручності для глядачів, вважає гендиректор ТОВ «Московська дирекція театрально-концертних і видовищних кас» (Ticketland) Віталій Виноградов. На його думку, для повернення ж повинен бути розроблений якийсь законодавчий механізм:

Схоже, ринковим механізмом вирішив питання і з квитками, і зі спекулянтами театр Фоменко. Уже майже 20 років на його старої сцені йде вистава «Одна абсолютно щаслива село». На ньому завжди аншлаг - місць всього 100. Раніше на нього записувалися на сайті театру в електронну чергу, яка тривала місяцями. Тепер її немає, можна купити тільки два квитки за паспортом і, головне, ціна - 8-20 тисяч рублів. Найдорожчі, починаючи від 15 тисяч, тепер можна купити завжди. Однак квиткова компанія - клон сайту театру Фоменко, де замість точки в назві варто тире, пропонує їх за 18,5 тисячі і каже, що в чергу на нього треба записуватися за півроку або навіть за рік.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Чи допоможуть ці заходи вирішити проблему?
Ru в ваші джерела новин?