В рамках фестивалю «Весна на Лоцманської» пройшла презентація факультетів

У вівторок, 3 квітня в корпусі «У» відбувся черговий захід з програми фестивалю «Весна на Лоцманської» - презентація факультетів. На студентському сленгу даний етап називається «проходкою». Творчі команди факультетів, слідуючи певним маршрутом, повинні були креативно представити себе глядачам і журі. Своєрідна візитна картка. Те саме червоній килимовій доріжці. Згідно зі сценарієм, все відбулося на спуску зі сходів навчального корпусу.

Першими на сходах з'явилися наші красуні - претендентки на звання «Міс СПбГМТУ-2018», традіцонних беруть участь у всіх заходах фестивалю Корабелка.

Потім до глядачів звернувся в.о. ректора СПбГМТУ Гліб Турічин, тепло вітав учасників конкурсу та побажав усім гарного настрою і творчих успіхів у всіх етапах фестивалю.

Місця в президії зайняли члени журі в такому складі:

• Сергій Григор'єв - завідувач підлітково-молодіжного клубу «Молодіжний»;
  • Олена Дорофєєва - випускниця Корабелка і театральної академії на Мохової, актриса театру і кіно, фотограф;
  • Максим Самодуров - актор, режисер, сценарист, музикант, учасник групи «thehatters»;
  • Артем Єфремов - актор театру і кіно, сценарист, випускник театральної академії на Мохової;
  • Артем Райн - актор, музикант, випускник театральної академії на Мохової.

Попередньо кожен з факультетів отримав домашнє завдання: підготувати яскравий барвиста розповідь або презентацію зі своєї історії і сучасності.

Першими виступали студенти факультету корабельної енергетики і автоматики. Хлопці назвали свій виступ: «Нехай нас мало, зате душевно», і в цьому вони були абсолютно праві.

Команді машфака вдалося підійти до презентації не тільки творчо, а й цілком професійно. «Серцем будь-якого судна, безумовно, є суднова енергетична установка (СЕУ). Основна частина вироблюваної СЕУ енергії, природно, використовується для руху судна. Однак сучасні кораблі і судна до межі насичені енергоємним обладнанням, тому значна частка цієї енергії потрібна також і для роботи різних допоміжних установок, систем і приладів. На ФКЕіА готують професійних фахівців в даній області, так само, як з'ясувалося, тут навчаються люди з багатою фантазією і креативними ідеями ».

Другим факультетом, який підкорив серця глядачів, масово обступили сходи, став факультет морського приладобудування. Хлопці постали в образах «спеціальних агентів», як би демонструючи глядачам секретність і таємничість свого факультету.

Третіми перед глядачами вельми ексцентрично представився факультет іноземних учнів. До речі, хлопці не брали участь у фестивалі вже 5 років, тому, їх повернення в фестиваль збігся з відродженням даного конкурсного етапу. Наші іноземні студенти продемонстрували своє мистецтво і національну культуру в прекрасному медідатівном танці, показавши чудову синхронність в рухах, а в фіналі, різко змінивши ритм здивували глядачів несподіваним флешмобом.

Потім урочиста хода продовжили студенти Інституту військової освіти. «Краса в простому!» Був їхній девіз. Лаконічність, стрункість, спортивність, злагодженість і точність рухів - все це було продемонстровано курсантами УВЦ, майбутніми офіцерами ВМФ. У своєму виступі команда УВЦ показала і свою фірмову «домашню заготовку» - на сцені з'явилася справжня шлюпка-двійка, екіпаж якої продемонстрував підйом вітрила.

П'ятими на сходи вийшли студенти факультету кораблебудування і океанотехніки. Хлопці своїм яскравим виступом миттєво зруйнували існуючі стереотипи про типові «технарів». ФКіО - провідний профільний факультет Санкт-Петербурзького державного морського технічного університету. Корфак - чемпіон двох останніх фестивалів «Весна на Лоцманської» 2016 і 2017 років.

Студенти факультету зовсім недавно стали віце-чемпіонами Всеросійського фестивалю з міжнародною участю «Морфест-2017». Девізом команди Корфака є слова Максима Горького: «Потрібно любити те, що робиш, і тоді праця - навіть самий грубий - підноситься до творчості».

Слідом за Корфаком, по сходах досить войовничо продефілював факультет природничо-наукового і гуманітарного освіти в образі невеликий, але дуже симпатичною армії. Командувала цією армією, і брала участь у виступі улюблений декан факультету, Ірина Євграфова. Студенти Фенг декларували свою значимість в технічному вузі, обігруючи ток-шоу «Пусть говорят».

Факультет готує висококласних фахівців в області юриспруденції, соціології, і фізики. Хлопці вважають, що звання гуманітарія - високо і почесно. Досить непросто відстоювати це в технічному вузі.

Урочисте дійство завершили студенти економічного факультету. Економісти подарували глядачам відеоколлаж з фільмів, запальні танці, шоу «грошовий дощ» і гарний настрій. До слова сказати, економфак недавно відзначив 75-річчя. Економісти Корабелка вельми затребувані на підприємствах суднобудування і машинобудування.

Команди факультетів підтримали творчі колективи нашого вузу, в тому числі, дівчата-черлідерша з «Каліпсо». Своїм виступом порадували всіх учасників викладач ФКіО - Світлана Виноградова та її студентка - Наталя Шамбіна.

В рамках заходу дебютувало творчий простір «SMTU SHOW», керівником якого є співробітник Управління Студентських проектів - Варвара Матюнина, так само є куратором даного етапу фестивалю.

Перше місце в презентації факультетів зайняла команда Інституту військової освіти (УВЦ), на другому місці - команда ФКіО а третє розділили між собою команди факультетів Фенг і ФМП.

Вітаємо переможців та бажаємо командам успіху в наступних етапах фестивалю і успішної творчої боротьби за головний приз фестивалю «Весна на Лоцманської»!