На фестивалі «Московська весна a cappella» проведуть 20 екскурсій, присвячених музиці

20 екскурсій-прогулянок по музичним адресами проведуть для москвичів і гостей столиці в рамках фестивалю «Московська весна a cappella», який пройде з 27 квітня по 9 травня. У програмі 10 маршрутів, п'ять з яких - прем'єрні.

На прогулянках розкажуть про антрепренера, композиторів і виконавців, які жили і працювали в Москві, а також розкажуть історію створення музичних творів.

Учасники екскурсії «Музична перлина Останкіно», яка пройде вперше, познайомляться з історією однойменних парку і садиби, дізнаються, як музика поєднала графа Миколи Шереметєва і кріпосну актрису Парасковію Ковальову-Жемчугової, а також побачать дивом зберігся храм Живоначальної Трійці і алею парку, зафіксовані на полотнах художника Ісаака Левітана.

Маловідомі факти про музикантів, які жили на центральних вулицях Москви, розкажуть в рамках прем'єрної екскурсії «Від Малої до Великій Бронній: від Ешпая до Ріхтером». Наприклад, учасники дізнаються, що на Великій Бронній жив піаніст Святослав Ріхтер: в його великій квартирі музицировали господар і його гості - відомі музиканти, поети, художники і артисти.

Ті, хто вирішить прогулятися по «Музичної Кухарський», зрозуміють, як виглядав унікальний музичний квартал столиці. Під час прем'єрної екскурсії розмова піде про архітектуру цього кварталу і про твори випускників Гнесінки - «Танці з шаблями» Арама Хачатуряна, музиці до кіносеріалу про Шерлока Холмса композитора Володимира Дашкевича і про багатьох інших.

Біографії таких великих композиторів, як Петро Чайковський, Микола Римський-Корсаков, Ігор Стравінський, а також оперного співака Федора Шаляпіна покладені в основу прем'єрної екскурсії «Музичні традиції». Її маршрут буде прокладений по вулицях, пов'язаних з іменами великих російських співаків, композиторів, діячів театру і культури, купців-меценатів. Екскурсанти почують голос Шаляпіна, музику Римського-Корсакова і Мусоргського і дізнаються, як формувалися столичні музичні традиції.

В рамках екскурсії «Мій Срібний вік. Шаляпін »можна буде дізнатися про творчість Федора Шаляпіна, складному для нього періоді еміграції, а також в цілому про культуру Срібного століття і тріумфальних« Російських сезонах »антрепренера Сергія Дягілєва.

Прогулянку «Пісня довжиною в життя: від Вертинського до Хворостовського» присвятять композиторам Олександру Скрябіну і Альфреду Шнітке, Дмитру Шостаковичу і Араму Хачатуряну. Крім того, учасникам розкажуть про таких легендарних виконавців, як Дмитро Хворостовський і Олександр Вертинський, а також про багато інших музичних геніїв.

Цікаві факти про мистецькому об'єднанні «Світ мистецтва», тріумф проекту «Російські сезони» в Парижі і ролі містики в долі великого антрепренера розкриють на екскурсії «Мій Срібний вік. Дягілєв ».

Учасники екскурсії «Музичне серце Москви» пройдуть по найстарішим адресами, які пов'язані з великими композиторами і їх творами. Крім цього, на прогулянці можна буде почути фрагменти з творів Сергія Рахманінова, Дмитра Шостаковича, Арама Хачатуряна і Олександри Пахмутової.

Прогулянка «Нотна грамота столиці: від Прокоф'єва до Магомаєва» присвячена історії Імператорського Большого театру і приватних оперних театрів. Маршрут пройде по місцях Москви, де в XIX столітті проводились загальнодоступні концерти класичної музики, а також за адресами, де жили Сергій Прокоф'єв, Дмитро Шостакович, Мстислав Ростропович, Муслім Магомаєв і багато інших.

Прем'єрний маршрут «Мелодії старого міста» охоплює зміцнення Земляного міста - нинішнього Садового кільця, Воротніков, Міусс і Нової Дмитрівській слободи. Екскурсанти почують історію Московської філармонії і її головної сцени - Концертного залу імені П.І. Чайковського, а також з'ясують, де проходили репетиції Московської приватної російської опери Сави Мамонтова і де була квартира Федора Шаляпіна.

Вибрати і записатися на екскурсію можна на сайті проекту «Гуляємо по Москві».