Ляпис Трубецкой - Альбом: Веселі картинки - Звукі.Ру

Витримавши необхідну паузу в пару років, Ляпіси представили на суд слухача запис, яка, за їхніми власними запевненнями, вийшла відмінною від попередньої їй трилогії альбомів "Капітал", "Маніфест" і "Культпросвіт", центральними темами яких були соціалка і політичний протест.
На "Веселих Картинках"> нічого цього немає. Тематика текстів Сергія Міхалка різноманітна і, ймовірно, за задумом, всі ці окремі картинки повинні вибудовуватися в якусь загальну картину світу і гармонійно доповнювати один одного. Втім, якщо говорити про музичному наповненні платівки, яке складається цілком традиційним для колективу чином, то головних відмінностей від останніх релізів тут два. Перше стосується в більшу ступеня окремих пісень. Так, наприклад, потрібно відзначити Грай і Я вірю, що звучать досить свіжо на фоні решти творчості групи, а також кавери на "Африку" і "Зоопарк" культових Комітету Охорони Тепла і Цивільної Оборони відповідно. Інша особливість нового матеріалу - практично повна відсутність духових інструментів, без яких колишній саунд Ляпісів був немислимий. Зрозуміло що це був свідомий крок. Можливо з метою того, щоб в меншій мірі асоціюватися зі ска-сценою.
В цілому альбом звучить не надто цілісно, подекуди відверто просідає, особливо ближче до кінця, але відмінно виконує свою першорядну задачу - містить в собі нову пачку відмінних пісень і не псує реноме встав на шлях виправлення білоруського колективу. Так що поки будемо задовольнятися тим, що є, а там вже і новий концептуальний альбом надійде.

10.05.2011, Артем Свірін ( ЗВУКИ РУ )

2011,   Артем Свірін   (   ЗВУКИ РУ   )

Подробиці з життя:

Ляпис Трубецкой - найвідоміша рок-група Білорусі і головний предмет білоруського музичного експорту. Її назва походить від тексту культового сатиричного роману «12 стільців», один з героїв якого, поет-графоман Никифор Ляпіс-Трубецькой, складав безглузді однотипні вірші на будь-які теми. Перші пісні Ляпісів пародіювали штампи, що панували на пострадянській поп-сцені: банальну любовну лірику, примітивні мелодії, суміш псевдовисокого штилю і простонародних мовних зворотів. Для самих музикантів це була всього лише гра (група вийшла з навколотеатральних андеграунду), але значна частина публіки, а також музичних медіа, прийняла пародії Ляпіса Трубецького за чисту монету. В кінці 90-х пісні «Ау», «Яблуні», «Ти кинула», «Це любов», які були складені в жарт, несподівано для Ляпісів стали народними хітами і зазвучали з усіх радіоприймачів. Музиканти стали заручниками власного іміджу, пародисти злилися з ...

Далі ... →