Цифрові технології в Єкатеринбурзі: презентація кампусової карти

7 квітня 2016 15:37 7 квітня 2016 15:37   Нові можливості з освоєння світу цифрових технологій єкатеринбурзький старшокласникам і студентам презентували міська влада, представники вищої школи і бізнесу

Нові можливості з освоєння світу цифрових технологій єкатеринбурзький старшокласникам і студентам презентували міська влада, представники вищої школи і бізнесу.

У будівлі СУНЦ УрФУ у четвер, 7 квітня 2016 року, відбулося свято під назвою «Digital day в найкращій школі Уралу», на якому керівництво Уральського федерального університету спільно з правлінням Уральського банку Ощадбанку Росії і Адміністрацією міста Єкатеринбурга презентувало електронну кампусну карту для студентів.

Проект СУНЦ - УрФУ - Сбербанк - ЕКАРТА дозволяє не тільки здійснювати безготівкові платежі, а й служить пропуском на територію навчального закладу, відкриває доступ до інформаційних систем університету, служить електронною версією студентського та читацького квитка.

Крім того, учні СУНЦ підготували презентації, присвячені тому, які додаткові можливості студенти чекають від кампусової карти. Це відстеження академічних заборгованостей, зберігання персональних (наприклад, паспортних) даних, нарахування бонів за успішне навчання, які згодом їх володар може монетизувати, і багато іншого. Ректор УрФУ Віктор Кокшаров і голова правління Уральського банку Ощадбанку Росії Володимир Черкашин нагородили авторів трьох найкращих презентацій дипломами та грошовими призами.

Заступник глави Адміністрації міста Єкатеринбурга зі стратегічного планування, питань економіки та фінансів Андрій Корюков:

У нас в 120 школах вже впроваджені кампусні карти, які служать електронним пропуском, засобом оплати проїзду в міському транспорті і шкільного харчування.

СУНЦ і Ощадбанк зробили наступний крок, запровадивши карту, яка є не тільки засобом ідентифікації учня, а й дає доступ до платіжної системи. Таким чином ми привчаємо наших юних городян до можливостей безготівкової оплати послуг.

Сьогодні в Єкатеринбурзі з'явилася 121-я школа з системою електронного пропуску, який одночасно є платіжною карткою. На мій погляд, це дуже зручно для учнів.

Ректор УрФУ Віктор Кокшаров:

Ми все ближче і ближче до мрії - створення школи світового рівня, яка могла б змагатися з кращими навчальними закладами земної кулі. Ми реалізували проект «Віртуальний ліцей», проект «Кампусна карта», що дозволило оснастити СУНЦ новітнім електронним обладнанням. Наступна ідея - будівництво нової будівлі СУНЦ. Наше завдання: по технічній оснащеності і рівню навчального процесу перевершити світові аналоги. А це, в свою чергу, допоможе зробити Єкатеринбург краще, більш знані й комфортніше для життя.

Довідка

У Єкатеринбурзі кампусні проект в муніципальних школах стартував у вересні 2011 року. Основні завдання, поставлені перед ним Адміністрацією міста:

- безпеку школярів;

- облік і оплата харчування в безготівковій формі;

- оплата проїзду в громадському транспорті за допомогою ЕКАРТ;

- облік в бібліотеках шкіл і муніципальних бібліотеках;

- можливість ідентифікації в музичних школах, спортивних комплексах.

Співпраця з банками досі було пілотне. Діти в декількох школах отримали карти банку «Єкатеринбург» з транспортним додатком, прив'язаним до рахунку батька. Самим школярам співробітники фінансово-кредитної установи рахунки не відчиняли. Студенти Екатеринбургской академії сучасного мистецтва оформили пілотні кампусні карти банку «Єкатеринбург» в 2014 році.

Текст підготував Дмитро Мигалина (телефон +7 (343) 354-56-51), фото www.yandex.ru

Ключові слова: андрей Корюков , виктор Кокшаров , владимир Черкашин , сбербанк , УрФУ , електронний проїзний

Матеріали по темі