Віденська Опера / Wiener Staatsoper

1. Історія Віденської Опери
  2. Віденська Опера в наш час

Ми раді запропонувати шанувальникам театру організацію турпоїздки і послуги на замовлення квитків в Віденську Оперу.

Віденська Державна Опера - найбільший оперний театр світу, центр музичної культури Австрії. Будівля Віденської опери є пам'ятником архітектури, воно виділяється складним зовнішнім декором і багатою обробкою внутрішніх приміщень.

На сцені Віденської опери ставляться класичні опери і балети, виконуються вокальні партії і симфонічні твори. Щорічно в стінах Віденської опери проходить всесвітньо відомий Віденський оперний бал . Понад сто пар в вечірніх сукнях і фраках відкривають цей бал. Почесним головою балу є президент Австрії.

Історія Віденської Опери

В середині 17 століття, при дворі австрійського імператора відбулися перші оперні вистави італійської трупи В середині 17 століття, при дворі австрійського імператора відбулися перші оперні вистави італійської трупи. Саме до цього періоду відносять виникнення Віденської опери. Основу репертуару складали італійські опери. З 2-ї половини 17 століття оперні спектаклі у виконанні австрійської придворної трупи йшли на сценах різних театрів.

З середини 18 століття діяльність придворної оперної трупи пов'язана з розвитком національного оперного стилю. Ставляться опери В. А. Моцарта ( «Викрадення із сералю» 1782), І. Умлауф ( «гірники», 1778, і ін.) І ін.

З початку 19 століття Віденська опера здійснює постановки кращих творів німецьких, австрійських, італійських і пізніше французький композиторів.

Будівля, в якому в даний час розташовується Віденська державна опера, було побудовано в 1869 році за проектом архітектора серпня Зіккарда фон Зіккардсбурга. Інтер'єри будівлі розробив Едуард ван дер Нюлль.

Театр відкрився оперою «Дон Жуан» Моцарта. У 1875-97 на сцені Віденської опери йдуть постановки Р. Вагнера: тетралогія «Кільце Нібелунгів» (1877-79), «Трістан і Ізольда», моцартівською цикл, «Отелло», а також опери П. Корнеліуса, Ж. Массне, Е . Хумпердінка і ін.

В кінці 19 століття ставляться балети Й. Байєра "Лялькова фея» і «Сонце і земля».

В кінці 19 - початку 20 століть Віденська придворна опера стає одним з кращих європейських оперних театрів. У ці роки в репертуарі Віденської опери крім творів Моцарта, Бетховена, Вебера, Вагнера, з'являються твори Р. Штрауса, П. І. Чайковського ( «Євгеній Онєгін», «Пікова дама» і «Іоланта»).

Після утворення Австрійської республіки в 1918, театр отримує сучасну назву - Віденська Державна Опера Після утворення Австрійської республіки в 1918, театр отримує сучасну назву - Віденська Державна Опера.

У 20-30-ті роки основу репертуару театру складають твори Моцарта ( «Ідоменей»), Верді ( «Дон Карлос», «Макбет»), Р. Штрауса ( «Жінка без тіні», «Саломея», «Олена Єгипетська») , М. Равеля ( «Іспанська година»), М. де Фальи ( «Коротке життя»), Корнгольда «Чудо Еліани», Шенберга «Щаслива рука», Стравінського «Цар Едіп».

У роки Другої Світової Війни будинок Віденської опери було зруйновано бомбардуванням, театр тимчасово давав вистави в приміщеннях «Театру ан дер Вин» і Народної опери.

Віденська Опера в наш час

Сезон 1955-1956 відкрився в відновленій будівлі. Були поставлені опери: «Фіделіо», «Дон Жуан», «Аїда»; «Мейстерзінгери» Вагнера і ін. Серед кращих вистав 50-60-х років: «Так чинять усі», «Весілля Фігаро» Моцарта, «Юлій Цезар» Генделя, «Орфей» Глюка, «Попелюшка» Россіні, «Бал-маскарад» ; тетралогія «Кільце Нібелунгів», «Трістан та Ізольда» Вагнера, «Продана наречена», «Князь Ігор»; «Аріадна на Наксосі» і «Саломея» Р. Штрауса, «Лулу» Берга, триптих «Тріумфи» і «Цар Едіп» Орфа, «Ревізор» ЕГКА, «Художник Матіс» Хіндеміта, «Діалоги кармеліток» Пуленка та ін.

У Віденській опері виступали кращі співаки Австрії та інших країн, в т. Ч. Марія Каллас, Лучано Паваротті, Пласідо Домінго А. і X. Конечни, М. Чеботарьов, Е. Шварцкопф, І. Зефрід, X. Гюден, Л. Делла Каса, С. Юрінац, А. Дермота, Д. Фішер-Діскау, Ю. Патцак, Б. Нільсон, М. Дель Монако, П. Шёфлер, М. Лоренц і ін. У Віденській опері працювали найбільші диригенти - К. Краус, Р. Штраус, Б. Вальтер, О. Клемперер, B. Фуртвенглєр, Й. Кріпс, В. Де Сабата, К. Бем, Г. Караян, Д. Мітропулос, Л. Бернстайн і ін.

Віденська опера вважається берегинею кращих традицій віденської класичної школи, пов'язаної з ім'ям геніального В.А.Моцарта.

Віденська опера - один з символів музичного і виконавського мистецтва.