Венера Гімадіева дебютувала в Вашингтоні

1. Від Вашингтона до Лівану
  2. Виступи на батьківщині
Венера Гімадіева

Вашингтонська національна опера (ЗНО) відкрила свій сезон 2018-2019 років "Травіатою" Джузеппе Верді з Венерою Гімадіевой в головній ролі.

Для російської співачки виступ в ЗНО на сцені Центру виконавських мистецтв імені Джона Кеннеді стало дебютним.

Тим не менш, це не перший досвід співпраці Гімадіевой з режисером вистави - американкою Франческою Замбелло. Остання є художнім керівником ЗНО і одним з найбільш затребуваних оперних і театральних режисерів сучасності. У жовтні 2012 року Гімадіева вже втілювала на сцені образ куртизанки Віолетти в "Травіаті", поставленої Замбелло. Однак тоді це було в Москві - у Великому театрі.

"Ми з нею, до речі, про це ще не розмовляли - чому вона [в нову постановку] вирішила [запросити] мене",

- з посмішкою сказала співачка в бесіді з кореспондентом ТАРС.

"Думаю, що, звичайно, вона мене знала після Великого театру. Наша прем'єра в Великому пройшла дуже добре ",

- додала Гімадіева.

Співачка уточнила, що представник ЗНО приїжджав прослуховувати її в Берлін ще кілька років тому, щоб затвердити на роль Віолетти в "Травіаті" ЗНО.

Гімадіева підтвердила, що розраховує на продовження творчої взаємодії з ЗНО. Проте остаточних конкретних планів такого роду ще немає, пояснила виконавиця, яка є лауреатом театральної премії "Золота маска" 2014 року.

"Взагалі у нас в оперному світі контрактна система. Немає нічого постійного, контракти укладаються на конкретну постановку, якщо тільки соліст не перебуває у штаті театру <...> Нинішній спектакль чудовий, партнери просто прекрасні, і я сподіваюся, що співпраця [з ЗНО] продовжиться ",

- заявила Гімадіева.

На питання про те, чи є в колективі ЗНО будь-які тертя, вона відповіла негативно.

"Чим мені подобається контрактна система - немає часу на пересуди, конфлікти. Люди приїжджають, збираються на півтора місяці, працюють, віддаються душею і тілом, виступають і роз'їжджаються друзями <...> На цій постановці все дуже доброзичливі й чуйні, якщо є якісь непорозуміння, то лише творчі, що в принципі нормально ... ",

- зазначила співачка.

Від Вашингтона до Лівану

Дебют Гімадіевой в Сполучених Штатах відбувся в 2015 році в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія). Тим часом в наступному сезоні Гімадіевой належить співати в "Золотого півника" Миколи Римського-Корсакова в оперному театрі Далласа (штат Техас).

Крім того, у росіянки намічена велика програма виступів в Європі. Після Вашингтона Гімадіеву чекають Париж, Берлін, Цюріх, Дрезден, Зальцбург. Їде вона також на Близький Схід - в Ліван на музичний фестиваль "Аль-Бустан". У жовтні співачка також випускає новий диск.

За словами Гімадіевой, обставини склалися так, що її кар'єра будується в основному за кордоном.

"У мене агент в Лондоні, він займається просуванням в основному за кордоном",

- повідомила виконавиця.

"В Європі і США виступи плануються заздалегідь, а у нас в Росії трохи інша система в цьому плані, тому складно зістикуватися, а графік у мене вже досить щільний, причому і на поточний, і на наступний сезон",

- констатувала співачка.

Виступи на батьківщині

Разом з тим Гімадіева, що є уродженкою Казані, запевнила, що залишається налаштованої на продовження виступів і в Росії.

"Я покинула штат Великого театру в минулому сезоні, але залишаюся запрошеної солісткою [його оперної трупи]. На цій посаді я в минулому сезоні виступала в постановках "Травіати" і "Дона Паскуале".

Співпраця з Великим театром триває, і я сподіваюся, ... знайдеться якась нова постановка ",

- сказала виконавиця.

"Але в Росії це єдиний театр, з яким я [в даний час] підтримую постійну співпрацю",

- визнала співачка.

"Казанський театр [Татарський академічний державний театр опери і балету імені Муси Джаліля] мене теж запрошував недавно, але знову ж таки все вперлося в проблему планування.

Я б хотіла, звичайно, і за кордоном з'являтися, і в Росії. Все-таки це мій дім, я живу в Москві. Моя сім'я в Росії <...> Я б, безумовно, хотіла, щоб моє ім'я з'являлося на афішах в Москві, Санкт-Петербурзі або інших містах Росії ",

- підкреслила Гімадіева.

ТАСС