Будинок музики у Відні

1. Експозиція про Віденському філармонійному оркестрі
  2. Другий поверх - Соносфера
  3. Третій поверх. Великі майстри
  4. Як я пішов з ганьбою :-)
  5. Четвертий поверх. звуки майбутнього
  6. Час роботи музею
  7. Вхідні білети
  8. Як дістатися
  9. Як я економлю на готелях до 20%?

У відреставрованому палаці ерцгерцога Карла було відкрито Будинок Музики. З тих пір число його відвідувачів з місяця в місяць зростає. Музей перетворився на популярну пам'ятка Відня, відомої своєю музикальністю.

Під час своєї останньої поїздки до Відня ми з Оленою вирішили відвідати цікаве місце - Будинок Музики (Haus der Musik). Я 8 років відучився в музичній школі, ще довгий час моя робота була пов'язана з музикою і обробкою звуку, тому я не міг обійти стороною цей музей.

У відреставрованому історичному будинку, яке належало ерцгерцогу Карлу (Palais von Erzherzog Karl), було відкрито Будинок Музики. З тих пір число його відвідувачів з місяця в місяць зростає, і новий музей поступово перетворюється в одну з найпопулярніших визначних пам'яток, що славиться своєю музикальністю австрійської столиці.

Це - незвичайний музей. Тут можна не тільки пройтися по залах, розглядаючи всілякі музичні інструменти, а й особисто подиригував Віденським оркестром за допомогою електронної диригентської палички, провести звукові експерименти і скласти симфонію з Моцартом. Давайте пройдемося по поверхах музею.

Експозиція про Віденському філармонійному оркестрі

У відреставрованому палаці ерцгерцога Карла було відкрито Будинок Музики

Будинок Музики знаходиться в будівлі, що належала ерцгерцогу Карлу

На першому поверсі експозиція розповість про Віденському філармонійному оркестрі, про історію знаменитого колективу, засновник якого Отто Ніколаї жив в цьому будинку.

Перший поверх Перший поверх   Експозиція про Віденському філармонійному оркестрі Експозиція про Віденському філармонійному оркестрі

Тут можна посидіти послухати записи концертів. Ще є невеликий кінотеатр, де показують уривки з виступів оркестру.

Другий поверх - Соносфера

Синусоїдальна звукова хвиля з зерен

На другому поверсі ви потрапите в «Соносферу», царство звуків, які оточують людину все життя і навіть до його народження. Ви побуваєте в неймовірних акустичних просторах. Тут є зал гігантських музичних інструментів і маленький зал «Море голосів», в якому можна почути все неймовірні можливості людського голосу.

Починається все з внутрішньоутробних звуків.

Починається все з внутрішньоутробних звуків

Інтерактивні стенди

Потім переходимо в найцікавішу частина - інтерактивні стенди, де можна провести звукові експерименти. Наочно показуються різні звукові хвилі, частота хвиль, як ноти пов'язані з частотою хвилі, що таке високі і низькі ноти. Якщо ваша дитина вчиться в музичній школі, то буде цікаво. Все можна помацати і покрутити.

Звукова галерея

У наступному залі стенди з модуляцією голосу, можна записати свій голос і спотворювати його. Наприклад, відрізати низькі частоти і перетворити його в шепіт.

Другий поверх

У звуках моря можна міксувати різні звуки, зробити свою музику для реалаксаціі. До речі, деякі свої творіння ви зможете замовити на CD.

Слухаю звуки Нью-Йорка

Звукова галерея. З поглиблень в стінах доноситься шум різних міст з різних років.

Слухаю з душу хропіння

З таких шлангів звучать хропіння, чіхі, покашлювання і інші звуки. Далі ви переходите в зал сучасних аранжувань класичних творів. Хочете послухати симфонії Моцарта в стилі транс?

Третій поверх. Великі майстри

Третій поверх традиційний для музеїв - тут розповідається про великих композиторів, як-то пов'язаних з Віднем.

Третій поверх

До речі, в музеї видають аудіогід російською. З 3 поверху він починає працювати. Так само ви можете завантажити аудіогід до себе на iPhone або Android пристрій заздалегідь.

Лена складає оперу разом з Моцартом

Щоб ви не занудьгували під час прослуховування історичних фактів через аудіогід, скрізь є різні інтерактивні развлекалочки. Можна написати назву опери, зібрати її з частин і зробити оркестрову аранжування.

Клавісін

Саме на цьому поверсі знаходиться унікальний атракціон «Віртуальний диригент», де можна вибрати знайоме твір з пропонованого репертуару, послухати рекомендації і встати з диригентською паличкою перед оркестром на величезному екрані.

Як я пішов з ганьбою :-)

Зумієте - заробите оплески, немає - музиканти висловлять вам все, що вони про вас думають.

Музиканти мене визнали - буду диригентом

Четвертий поверх. звуки майбутнього

На четвертому поверсі - зал, присвячений звукам майбутнього. Від дивних інструментів, представлених тут, зазвучить саме ваше тіло. А в залі «Ліс свідомості» ви змусите звучати і стіни, і дерева одним рухом руки. І дерева вам дадуть відповідь своїм співом.

Музей абсолютно інтерактивний і екскурсоводів тут немає, але для російськомовних туристів видають аудіогід, який про все розповість по-російськи.

Інструменти

Час роботи музею

ПН-ВС 10:00 - 22:00.

Приходити сюди варто відразу після відкриття або пізно ввечері, щоб без великих скупчень народу познайомитися із загадковою всесвіту звуку і насолодитися її неосяжністю.

Вхідні білети

Для дорослих - € 13,00;
студенти пенсіонери - € 9,00;
діти до 12 років - € 6,00;
діти до 3 років - безкоштовно.

Квитки краще купити заздалегідь без черг по інтернету. Роздруковувати їх не обов'язково, досить показати з екрану телефону.

Купити квитки →

Як дістатися

Їхати до станції Karlsplatz метро U1, U2, U4; автобусом 2А до зупинки Kärntner Straße; трамваєм 2, 71 до зупинки Schwarzenbergplatz.

Як я економлю на готелях до 20%?

Все дуже просто - шукайте не тільки на букінгу. Я віддаю перевагу пошуковик RoomGuru . Він шукає знижки одночасно на Booking і на 70 інших сайтах бронювання.

Готелі зі знижкою тут

Хочете послухати симфонії Моцарта в стилі транс?
Як я економлю на готелях до 20%?