Аля з Москви про вивчення кіно в University of West London

EI: Аля, здрастуй! Розкажи нам трохи про себе. Коли ти поїхала до Великобританії і що мотивувало тебе до вирішення вчитися за кордоном?

Я з Москви, мені 26 років. У Великобританії я приїхала в вересні 2016 року зі початком магістерського навчального курсу. У Москві я закінчила МДІМВ за фахом міжнародна журналістика і після закінчення вузу працювала на телебаченні приблизно 4 роки. Я писала сценарії для телевізійних програм і документальних фільмів, працювала кореспондентом і редактором. У травні 2016 мені прийшло усвідомлення, що пора рухатися далі в ту область, яка завжди була мені цікава - це кіно. Жити в Лондоні завжди було моєю юнацькою мрією, і тому я, не довго думаючи, почала вивчати ринок освіти у Великій Британії. Досить швидко я подала документи в різні університети в Лондоні, і ось я тут)

EI: Звідки ти дізналася про University of West London? За якими критеріями ти вибирала університет і чому зупинила свій вибір на UWL?

Про UWL дізналася просто з інтернету, коли вивчала ринок освіти в Лондоні. Я отримала ще 4 позитивні відповіді з інших університетів в Лондоні. Але програма в університеті Західного Лондона припала мені до смаку, і відповіли з університету мені досить швидко, були зі мною доброзичливі і вартість мене влаштувала. Тому мій вибір в підсумку впав на UWL.

EI: Поділися, будь ласка, своїми враженнями від UWL. Чи подобається тобі кампус, розташування вузу, якість викладання?

Кампус в університеті відмінний. Зручна навігація, будівля усередині просторе і красиво відремонтоване. Перебувати там приємно, особливо з урахуванням того, що мені доводиться багато проводити часу там навіть поза навчальних годин, тому що я постійно займаюся відео-монтажем.

>> Читати більше про University of West London

Знаходиться вуз трохи далеченько від центру, щоб доїхати до Центрального Лондона потрібно близько 45 хвилин. Але я живу в 10 хвилинах ходьби від університету, тому час на дорогу витрачаю, тільки якщо вибираюся в Центральний Лондон. В цьому відношенні це єдиний мінус, тому що сам район дуже тихий і спокійний, будиночки дуже красиві, всі потрібні магазини дуже близько.

EI: Ти вчишся на MA Film Production, вірно? Розкажи, будь ласка, нашим користувачам трохи про програму. Що ти вивчаєш, чи подобається тобі стиль викладання, що найбільше подобається?

Програма представляє із себе 4 навчальних модуля, з яких два практичних, і два - теоретичних. Documentary Practice, Experimental Film, Film Theory, Film and Media Cultures. За два модуля в півріччя. Крім обов'язкових модулів університет пропонує відвідувати technical workshops з різних технічних навичок кінопроізодства - робота з різними видами камер, світлом, монтаж, корекція кольору, робота зі звуком. Раджу відвідувати всі технічні заняття, тому що на них можна на практиці вивчити всі стадії продакшну і пост-продакшну. Найбільше мені подобається те, що письмові роботи зводяться до мінімуму. Ми витрачаємо набагато більше зусиль і часу на наші фільми, які ми знімаємо в якості проектів з практичних модулів. Всі свої письмові роботи я вже давно написала, коли вчилася на журналіста в Москві. Зараз прийшов час робити щось, що може в майбутньому поповнити твоє портфоліо і підвищити твою конкурентоспроможність при пошуку роботи. Саме тому на практичних завданнях я б порадила не халтурити :-)

>> Дивитися всі програми University o West London

EI: Розкажи нам трохи про життя в Лондоні. Що тобі найбільше подобається? Де ти зазвичай проводиш вільний місце з друзями?

У Лондоні найбільше подобається зовнішній вигляд міста, тому з друзями часто вибираюся на довгі прогулянки. Часто буваємо в парках або просто йдемо в невідомому напрямку, але завжди опиняємося в якомусь цікавому місці. Іноді у вихідні вибираємося в бари в районі Soho.

EI: Чи плануєш ти повертатися в Росію після навчання? Вже вирішила, чим хочеш займатися, яку кар'єру будувати і де?

Якщо чесно, поки не вирішила. Та й як тут вирішити, коли все залежить від того, чи знайдеться компанія, яка готова буде спонсорувати твою робочу візу. На жаль, в кіно таке зустрічається дуже рідко, тому що це проектна робота. Але якщо шанс випаде, то я із задоволенням попрацюю в Великобританії. Якщо немає, то займуся кіно в Москві.

EI: «Ніколи не робіть цього в UK!»: Дай, будь ласка, одна порада першокурсникам :)

Не стійте зліва на ескалаторі :-)

EI: Чи вийшло у тебе подружитися з британцями? Якщо так, які поради ти можеш нашим читачам? Чи допомагає знання культурних особливостей, відмінностей, що можна і не можна робити в спілкуванні з ними, в компанії?

У спілкуванні з британцями потрібно бути в 5 разів делікатніше, ніж ви звикли поводитися в Росії. Якщо мова йде про молоді, то тут годі й бути обережним. Просто спостерігайте. За їх мовними звичками, наприклад, щоб копіювати їх в майбутньому. Це полегшує взаєморозуміння. Краще запастися 5-6 фразами нейтрального властивості, щоб кожен раз, коли вам нічого сказати, використовувати їх. Потім вони перейдуть в актив і вам буде набагато легше спілкуватися на одному рівні з іноземцями.

EI: Дякую тобі велике за це інтерв'ю! Що б ти хотіла сказати наостанок нашим читачам?

Якщо у вас є можливість вчитися в Англії, не втрачайте її. Це чудова і красива країна носіїв англійської мови. Що ще потрібно від місця навчання?

Читати повний огляд університету UWL

Задати питання вузу

За якими критеріями ти вибирала університет і чому зупинила свій вибір на UWL?
Чи подобається тобі кампус, розташування вузу, якість викладання?
EI: Ти вчишся на MA Film Production, вірно?
Що ти вивчаєш, чи подобається тобі стиль викладання, що найбільше подобається?
Що тобі найбільше подобається?
Де ти зазвичай проводиш вільний місце з друзями?
EI: Чи плануєш ти повертатися в Росію після навчання?
Вже вирішила, чим хочеш займатися, яку кар'єру будувати і де?
Якщо так, які поради ти можеш нашим читачам?