Масляна-2012 в Єкатеринбурзі: де і як відзначити

24 лютого 2012 12:23 24 лютого 2012 12:23   Широку Масляну відзначають жителі Єкатеринбурга на цьому тижні

Широку Масляну відзначають жителі Єкатеринбурга на цьому тижні. Християнське свято завершиться символічним спаленням опудала в неділю, 26 лютого 2012 року.

Головним майданчиком святкування стане Центральний парк культури і відпочинку імені В. В. Маяковського. Об 11 годині біля головного входу відкриється ярмарок і театралізована вистава «Зима, холоднечу проводжаємо, масницю зустрічаємо!» Гостей чекають змагання, скоморохи, частівки і смачні частування. Перед настанням темряви в парку займеться полум'я, в якому згине опудало зими.

Свято Масляної «Русь богатирська» пройде з 11 до 17 годин і на території льодового містечка на площі 1905 року. Відвідувачі зимового споруди зможуть взяти участь у бою з мішками і змаганнях по перепилювання колоди.

На території спортивного комплексу «Динамо» свято пройде в дусі кращих російських традицій: гостей чекатимуть виступи артистів оригінального жанру, народний фольклор, танцювальні колективи та музичні ансамблі. Скоморохи і персонажі російських народних казок проведуть веселі ігри і конкурси, переможці яких отримають цінні призи. Організатори свята підвезуть польову кухню з традиційними млинцями і зігріваючими напоями.

Масляні гуляння пройдуть також в Харітоновском парку з 11:30 до 16:00. На центральній сцені відбудеться концерт уральських фольклорних колективів, а на ярмарковій площі йтимуть масляні заходи. Всі бажаючі зможуть взяти участь у штурмі сніжної фортеці, кулачному бою «стінка на стінку», силових і спортивних змаганнях. Відвідувачі зможуть зробити коло на санях, запряжених кіньми і пригоститися гарячими млинцями по традиційним російським рецептам. Для переможців та учасників заготовлено велику кількість призів.

Масляну відзначатимуть і в віддалених районах уральської столиці. Так, в селищі Садовий в п'ятницю, 24 лютого, о 16:00, на відкритому майданчику біля Центру культури та дозвілля «Садовий» розпочнеться святковий концерт з конкурсами та розіграшами призів, з борошна трапезою і катанням на конях. Привітати садовчан приїде ансамбль народної пісні і танцю «Вечора» з супроводом оркестру народних інструментів.

Заклади культури Єкатеринбурга підготували свою масний програму. Музей «Літературне життя Уралу XIX століття» запрошує дітей познайомитися з картиною російського побуту, з театром Петрушки і частівкових посиденьками, пограти в масляні гри в будинку і у дворі садиби, прожити разом з господинею будинку дні масляного тижня до Прощена воскресіння.

Музей Д.Н.Мамина-Сибіряка організовує свято проводів зими і зустрічі весни. Персонажами театралізованої вистави стануть герої казок письменника: Травниця, Світлячок, а також фольклорні персонажі: Зима, Весна-красна, Баба-Яга, Дівиця-красуня. Свято буде насичений музикою, пізнавальною інформацією, старовинними масовими іграми, завершиться - чаюванням.

Музей Ф.М.Решетнікова проведе російські гуляння у дворі: хороводи, катання з гірок, ігри, жарти і потішки. Веселити хлопців буде ведмедиця, діти побачать вози минулих часів, які використовували для олійних розваг. У ямщіцкіх гості зігріються чаєм з млинцями. З грубки до них спуститься домовик. В кінці свята після вистави театру Петрушки за традицією у дворі спалять опудало Масляної.

Музей П.П.Бажова розповість дітям, як відзначали кожен день масляного тижня на Русі. Хлопці покатаються з гірки, подивляться виступи скоморохів, візьмуть участь в різних народних іграх. Після цього їм запропонують чай з млинцями.

Музей «Літературне життя Уралу ХХ століття» познайомить дітей з народними традиціями на основі літературних творів і спогадів письменників-класиків Чехова, Цвєтаєвої, Шмельова та інших. Хлопці візьмуть участь в іграх, покатаються з гірки, пригостив млинцями, спалять опудало Масляної, будуть закликати весну і водити хороводи.

Вистава «Як на Масленої тижня в стелю млинці летіли!» Пройде в Музеї історії Єкатеринбурга. На відвідувачів чекає знайомство з персонажами слов'янської міфології, зустріч з самої государині Масницею і різноманітні ігри та витівки. Хлопці стануть учасниками масляного поїзда і здійснять подорож по днях масляного тижня. Попутно їм відкриються багато хитрості і таїнства: якої величини була млинцева сковорода, в чому зберігали в старовину мед, варення та інші ласощі, як поводитися з рогачами і коцюбами.

Варто зазначити, що дата початку Масляної змінюється щороку в залежності від того, коли починається Великий піст, встановлений на наслідування Господу Ісусу Христу, пост в пустелі сорок днів. Мета Великого посту - приготування до свята Великодня - Воскресіння Господнього. Великдень святкується в першу недільний повний місяць після весняного рівнодення.

Ключові слова: масниця , православ'я , релігія

Матеріали по темі