День народження кубика Рубіка

30 травня в Центрі дизайну Artplay відкривається виставка «розумного мистецтва» CubeArt, присвячена 40-річчю одного з культових винаходів людства - кубика Рубіка.

Серед експонатів - твори сучасного мистецтва канадської студії CubeWorks, зібрані з кубика Рубіка: картини, панно і різні конструкції, візуалізують відомі культурні об'єкти. Наприклад, центральною частиною експозиції стане панно Мікеланджело «Створення Адама». Крім оригінальних творів є і відсилання до творів поп-арту і найбільш значущою культурною явищ останнього часу. У Росії проект CubeArt підтримується брендом Rubik's, заснованим самим Ерно Рубіком. Під час Rubik's-шоу можна буде навчитися збирати кубик Рубіка: досвідчені інструктори розкриють його секрети і здивують трюками. Нагадаємо, що найзнаменитішої головоломці XX століття 19 травня виповнилося 40 років. В СРСР кубик Рубіка став знаменитий в 1981 році, коли в журналі «Наука і життя» вийшла докладна стаття про те, що це за таємничий кубик і як його збирати.

Автор: О. Чернова

Джерело: портал "Навколо світу"