Інтерв'ю з Ольгою Янковськой: «Італійці брали театр« Ромен »на ура»

Актриса і співачка, яку поцілував сам Бог - так можна сказати про Ольгу Янковської, Заслуженої артистки Росії, яка веде актрисі легендарного першого і єдиного в світі циганського театру «Ромен» в Москві.

Актриса з неймовірною енергетикою, володарка приголомшливо сильного голосу - про Ольгу можна говорити тільки в найвищому ступені. І глядач, як камертон, це відчуває. Коли зі сцени звучить знаменитий романс «Гори, гори, моя звезда», зал завмирає і переживає справжній катарсис. Я задаюся питанням - якими ж власними душевними запасами треба володіти, щоб роздавати їх так щедро? Звідки брати сили для творчості?

- Ольга, пам'ятайте, у Мандельштама є такий рядок «Грай же на розрив аорти»? Ваше виконання неможливо слухати з холодним серцем і тверезою розсудливістю. Ви не просто співаєте - кожну свою пісню ви проживаєте, як перший раз в житті. Я розмовляла з багатьма вашими слухачами, і всі одностайні - створюється чітке враження, що ви співаєте саме для них, тут і зараз. Звідки ця ваша дивовижна здатність?

Ольга посміхається:

- До речі, це найпоширеніший питання, яке мені задають не тільки журналісти. Я вдячна Господу, який дає мені енергію. Взагалі, у мене дуже добре розвинена інтуїція, тому я намагаюся жити, працювати і спілкуватися з людьми щиро, перш за все. Якщо я люблю, то я люблю нескінченно. Звичайно ж, я вдячна моїм рідним і друзям - все вони дуже світлі справжні люди.

Якщо в голову, буває, закрадається якась нехороша думка, я завжди подумки прошу Бога відвести її від мене. І це ніякий не фанатизм або особлива релігійність. Для мене дуже важливо, щоб Бог був, перш за все, в душі. Про це писали всі наші класики.

- До речі, на своїх концертах ви завжди говорите про близькість циганської культури і російського мистецтва.

- Мистецтво російських циган завжди вважалося справжнісіньким, можна і так сказати. Я говорю про те мистецтво, яке оспівували в своїх текстах Купрін, Лєсков, Єсенін, Толстой. Взагалі, я за будь-яке мистецтво, якщо воно професійно, чесно і від душі. Але російська циганська культура, наші пісні абсолютно інтернаціональні. Вони відразу і назавжди входять в серце слухача, навіть якщо він говорить на іншій мові.

- Не так давно театр «Ромен» побував на гастролях в Італії. Як вас приймали італійці? Чи говорили ви з ними на одній мові?

- Так, і це була мова циганської пісні. Бачили б ви, як нас викликали на «біс», як просили заспівати ще і ще, які овації нам влаштовували. Взагалі в Італії я була багато разів, закохана в цю дивну країну. Цього разу разом з театром «Ромен» (художній керівник - Народний артист СРСР Микола Олексійович Сліченко) ми об'їздили практично всю Італію, були, в тому числі, і на Сицилії.

За двадцять днів ми дали вісімнадцять концертів, публіка була підкорена.

- Це були ваші російськомовні шанувальники?

- Ні, на концертах було багато італійців, нарівні з російськими. Причому, порадувало те, що глядач був підготовлений.

- Мистецтво російських циган відрізняється від балканських?

- Звичайно! Хоча я обожнюю фільми Кустуріци, без розуму від музики Бреговича, для мене найближче наші пісні і романси. Це вічна класика, яку шанує весь світ.

- Як вас приймали емоційні італійці?

- Вони були в захваті! Як тільки ми виходили на сцену, з залом миттєво встановлювався абсолютний контакт, зникала «четверта стіна» і протягом декількох годин ми говорили на одній мові.

Я співала на сцені знаменитого венеціанського театру Ла Феніче, де свої шедеври виконував ще Вівальді, співав Паваротті і інші світові знаменитості.

Про акустиці театру ходять легенди. Я виконала чотири романсу і ще стільки ж я заспівала на «біс». Для мене це була справжня перемога і новий щабель професійної досконалості.

- Ольга, але ж не секрет, що часто циганський народ сприймається багатьма не тільки як носій культури. Адже існують і інші відгуки, стереотипні або негативні?

- Безумовно, як і в будь-якому суспільстві, є соціальне розшарування і є різні людські пласти. Важливо не стати жертвою тих самих стереотипів, про які ви говорите. Ми несемо культуру і освіту. Радує те, що до нас тягнуться, прагнуть стати краще, утворюватися. Про це говорили мені і мої батьки.

- Вони були люди мистецтва ...

- Так, свій голос я успадкувала від мами, актриси Алли Сліченко, вона приголомшливо співала, а мій тато, довгих йому років життя, Сергій Янковський - музикант і балетмейстер. Все своє дитинство і юність я провела за кулісами цирку, там же вперше і відбувся мій вихід на сцену. А відразу після школи я прийшла в театр «Ромен».

Незважаючи на те, що Микола Олексійович Сліченко - мій дядько, мені не робилося поблажок, я дуже багато працювала і вчилася, грала в спектаклях.

Бог завжди мене зводив з людьми, у яких я могла вчитися, які допомагали мені рости.

Величезне спасибі моїм педагогам з ГІТІСу. Поет Михайло Таніч, його дружина Лідія Миколаївна Козлова- Таніч, композитор і аранжувальник Руслан Городець, поет Юрій Ентін, композитор Євген Крилатов, всіма улюблений актор Олег Янковський, Таміла Суджаевна Агамірова, звичайно ж, мій дядько, Учитель Микола Сліченко - я низько вклоняюся цим людям за все, що вони для мене зробили. Я постійно вчуся у майстрів, тому що коли ти перестаєш вчитися, ти припиняєш рости як професіонал.

Інтерв'ю взяла Надія Феденко

Офіційний сайт театру «Ромен»: www.teatr-romen.ru

Фото з особистого архіву Ольги Янковської

↘️🇮🇹 КОРИСНІ СТАТТІ ТА САЙТИ 🇮🇹↙️ Щиро вітаємо з ДРУЗЬЯМИ

Звідки брати сили для творчості?
Ольга, пам'ятайте, у Мандельштама є такий рядок «Грай же на розрив аорти»?
Звідки ця ваша дивовижна здатність?
Як вас приймали італійці?
Чи говорили ви з ними на одній мові?
Це були ваші російськомовні шанувальники?
Мистецтво російських циган відрізняється від балканських?
Як вас приймали емоційні італійці?
Адже існують і інші відгуки, стереотипні або негативні?