Антоніна Аксьонова приїхала в Казань з Німеччини на день народження брата

(Казань, 20 серпня, «Татар-інформ», Марина Усольцева, Айсилу Хафізова). У Сквері Аксьонова в Казані пройшов літературно-музичний вечір, присвячений дню народження письменника. Особливим гостем заходу стала сестра Аксьонова, Антоніна, яка прибула в столицю Татарстану на запрошення Будинку-музею Аксьонова всього на 2,5 дня з Франкфурта-на-Майні.

Рідну Казань Антоніна Аксьонова відвідувала часто. «З цим містом у мене пов'язана сім'я, в якій я виросла, - сказала гостя в інтерв'ю кореспонденту« Татар-інформ »перед початком вечора. - Тут були арештовані батьки Василя Павловича, Євгена Гінзбург і Павло Аксьонов, мене тоді на світі не було, він залишився сиротою, потрапив в дитбудинок ».
Рідну Казань Антоніна Аксьонова відвідувала часто
Антоніна Аксьонова зізналася, що це її перший візит в Будинок-музей Василя Аксьонова в Казані і висловила намір підтримувати зв'язок з працівниками музею в майбутньому. «Тут люди особливі, публіка особлива, інтелігенція, яку зараз, на жаль, мало зустрінеш, - вважає сестра письменника. - Тут чудова атмосфера. Я дещо привезу, перешлю для музею, і ми будемо спілкуватися обов'язково. Я буду обов'язково брати участь у долі цього будинку! »

Як відомо, сестра Василя Аксьонова, Антоніна Хінчінская, народилася в 1945 році в Магадані. Росла в дитячому будинку, з дворічного віку - прийомна дочка автора роману «Крутий маршрут» Євгенії Гінзбург і Антона Вальтера, російського німця, з яким Гінзбург познайомилася на засланні на Колимі. Антоніна закінчила ГІТІС ім. Луначарського в 1970 році, в 90-і роки емігрувала до Америки. А в останні роки живе в Німеччині.

Літературно-музичний вечір в Сквері Аксьонова в Казані розпочався зі спогадів Антоніни. Аксьонова розповіла публіці, що зібралася на день народження письменника-земляка, про життя брата в Магадані. За словами Антоніни, це місто «дійсно впав на Василя« опіком ». Аксьонова зізналася також, що ревнувала маму до брата, як, власне, все маленькі діти.

В інтерв'ю кореспонденту «Татар-інформ» гостя розповіла випадок, як Василь, погулявши з друзями по Ленінграду, поїхав на вокзал, щоб повернутися в Москву, але через кілька годин Антоніна застала його на порозі свого будинку. Причиною скасування від'їзду в Москву виявилося те, що Василь мав побачити спектакль, в якому грає Антоніна, і розповісти про це мамі.

Ті, що прийшли на зустріч в Сквері Аксьонова друзі письменника також поділилися своїми спогадами про нього і «шістдесятників». У вечорі спогадів взяв участь народний артист РТ, співак, режисер Едуард Трескин. Постійний ведучий «Аксеновскій літературних середовищ» Володимир Нежданов прочитав уривки з роману «Таємнича пристрасть». На святі Аксьонова не раз повторилися слова про його улюблену музику - про джаз, тому з музичним «подарунком» виступив концертний ансамбль саксофонів Birdcatchers з Юрієм Щербаковим. Також глядачам представили нові літературні та музичні творчі проекти: Airat BigBulatoff і «Dr.V. Aks. Jazz поетік слем ».
Завершився вечір показом короткометражного кіно Future Shorts. Summertime Sadness в кінотеатрі «Мир».

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.