Прощання з Юрієм Любимовим пройде в театрі Вахтангова

Юрій Любимов бере участь в церемонії вручення "Європейської театральної премії". Фото: Вадим Жернов / РІА Новини

Громадянська панахида і прощання з режисером Юрієм Любимовим відбудеться в середу о 10.00 в Державному академічному театрі ім. Вахтангова, після чого його поховають на Донському кладовищі, повідомив в неділю директор театру Кирило Крок.

Засновник московського Театру на Таганці Юрій Любимов помер в Боткінській лікарні в Москві. Любимову 30 вересня виповнилося 97 років. Організацію похорону візьме на себе департамент культури Москви.

"Визначилося час, коли пройде громадянська панахида і прощання з Юрієм Любимовим. Це середовище, з 10 до 12 годин, після чого відбудуться похорони на Донському кладовищі ",

- сказав Крок.

Більше 80 років життя народного артиста РФ Юрія Любимова пов'язано з театром і півстоліття з його рідним дітищем - знаменитої "Таганці". Саме на сцені цього театру були створені сценічні шедеври видатного режисера сучасності, який створив "спектаклі, явівшіе собою художні вершини світового театру ХХ століття".

Почалося все з "Доброго людини з Сезуана" Бертольда Брехта, яким відкрився в 1964 році Театр на Таганці. "Спектакль такий хороший, - писали рецензенти тих років, - що він рівноцінний у всіх своїх частинах і в усіх виконавців. Тут немає прем'єрів, тут є колектив. А адже саме з цього починається справжній театр ".