NEWSru.com :: У Москві відкрилася музей-квартира знаменитого режисера Плучека

Музей видатного режисера, народного артиста СРСР Валентина Плучека (1909-2002гг.) Відкривається сьогодні в його московській квартирі на перетині Великої і Малої Бронній

Музей видатного режисера, народного артиста СРСР Валентина Плучека (1909-2002гг.) Відкривається в четвер, 15 жовтня, в його московській квартирі на перетині Великої і Малої Бронній, передає ІТАР-ТАСС.

Відкриття музею приурочено до пам'ятної дати - в нинішньому році виповнилося 100 років від дня народження майстра, з яких майже півстоліття він очолював Московський театр сатири. Зрозуміло, на урочисту церемонію відкриття музею запрошена вся популярна трупа разом з новим художнім керівником Олександром Ширвиндтом, а також багато відомих режисерів і, звичайно, син майстра - журналіст Андрій Плучек.

Квартира режисера - на 13 поверсі під номером 47 - знаходиться в знаменитому будинку на перетині двох столичних вулиць - Великий і Малій Бронній. Свого часу в цій однопід'їздний цегляної вежі жили багато зірок вітчизняного мистецтва: піаніст Святослав Ріхтер і клоун Юрій Нікулін, актори Руфіна Ніфонтова і Ростислав Плятт, режисери Борис Равенскіх і Андрій Гончаров.

У квартирі просторий хол і три невеликі, але затишні світлі кімнати. Тут все збережено таким, яким було при знаменитому господаря. Старовинні меблі, фарфор, кришталеві люстри і масивні бронзові лампи. Але найбільше книг - Плучек був освіти людини і невтомним книголюбом.

"У його бібліотеці понад 2 тис. Томів", - повідомив відомий театрознавець Борис Поюровський, якого Плучек обрав духівником і розпорядником свого майна. "Зазвичай Валентин Миколайович сидів ось в цьому кріслі у вітальні, погладжуючи величезного іграшкового лева, - продовжував екскурсію Поюровський. - А навколо портрети його улюблених людей: Анни Ахматової, Бориса Пастернака, Всеволода Мейєрхольда".

Валентин Плучек прожив непросте, але дуже яскраве життя. Він був останнім учнем великого Мейєрхольда, під керівництвом якого осягав секрети акторської ремесла, в чому немало досяг успіху. І навіть сам Маяковський наполіг на тому, щоб роль Моментальщікова в його "Бані" доручили саме Плучек. Однак в підсумку він вибрав професію режисера. Як і його двоюрідний брат - всесвітньо відомий Пітер Брук.

У передпокої - афіша Театру Північного флоту, яким під час Великої Вітчизняної війни керував Плучек. "У 1949 році Валентин Миколайович прийшов в Театр сатири, - нагадав Поюровський. - Тут він поставив понад 40 вистав, кожен з яких ставав подією культурного життя. Але головне - він зібрав чудову трупу, де блищали Георгій Менглет і Тетяна Пельтцер, Анатолій Папанов і Андрій Миронов і де зараз продовжують підкорювати публіку своїми талантами Ольга Аросєва, Віра Васильєва, Олександр Ширвіндт, Михайло Державін, Юрій Васильєв, інші зірки ".

Музей буде відкритий для відвідувачів вже в найближчий понеділок, 19 жовтня. У первоекскурсіонной групі вже значаться десять чоловік, які виявили бажання побувати в меморіальної квартирі Плучека, що стала ще одним філією Центрального театрального музею імені Бахрушина.