Анатолій Васильєв знявся з «Золотої маски»

© Francesco Galli / Grotowski Institute

Режисер Анатолій Васильєв звернувся до генерального директора національної театральної премії та фестивалю «Золота маска» Марії Ревякіна з відкритим листом, в якому попросив зняти з номінації на премію його спектакль «Старий і море».

Скан листи 3 листопада опублікувала в своєму фейсбуці журналістка Ксенія Ларіна. COLTA.RU наводить текст повністю:

Відкритий лист режисера від 2-го листопада 2017 р

З легким серцем і в прекрасному душі я пишу це відкритий лист на ім'я вітчизняного театрального фестивалю «Золота маска». Нарешті скандал! Навколо мого імені новий скандал! Одинадцять років минуло від останнього гучної справи з нагоди вигнання мого театру «Школа драматичного мистецтва», і ось новий незвичайний випадок.

Шановні пані та панове! Члени експертної ради «Золотої маски»! Пані Ревякіна Марія Овсіївна! Прошу вас зняти з афіші та номінації моє ім'я і разом з ним спектакль «Старий і море» [1] , Автором якого я є. Я автор адаптації, сценографії та постановки. Я зробив цю роботу разом з продюсером Валерієм Івановичем Шадрін і моїми колегами і друзями по театру. Разом з Аллою Демидової та Володимиром Мартиновим ми присвятили цю роботу великому коханому Юрію Петровичу і дуже щасливі. Для мене такого щастя більше ніж достатньо, і я вважаю непристойним будь-яка участь в конкурсах і оглядинах.

Я міг би не пояснювати інших причин, і цієї досить, проте необхідно пригасити можливі і майбутні неприємності. Про одну ви добре обізнані, але я ще раз повторю. З 2005-го року я не беру участь в культурному житті міста Москви. Чи не ставлю спектаклі, не даю інтерв'ю в газетах, на радіо або на телебаченні, майже не проводжу майстер-класи, а тільки за спеціальним вибором, я не працюю і не отримую зарплату, а тільки пенсію, я став приватною особою і заспокоївся моїм новим положенням . Я виключив контакти з багатьма колегами, я вибрав неучасть замість бурхливої ​​і караною діяльності. Я вибрав шлях і назвав його - добровільне вигнання! Я став працювати у Франції, в Італії, в Греції, але я продовжував жити в Москві. Я писав тексти, знімав кіно, багато всього. В одинадцятому році я несподівано був повернутий до Москви з пропозицією повернути мені студію на Кухарський. Минуло сім років листування і очікувань. Я розлучився з минулим остаточно. І дивно було б при такому моєму виборі людини і художника погодитися на номінацію в «Золотій масці»! Моя участь в російському фестивалі означало б зраду самого себе, мій особистий таємний опортунізм. Це неможливо!

Інша причина комічна, але може стати предметом обговорення. Який вік учасників фестивалю «Золота маска» і скільки масок на одну особу фестиваль видає? Для мене межа настав дуже давно. Театр - доля і забава молодих поколінь. Вони заступають в майбутнє. Їм так потрібна підтримка.

І ще про одну причину не варто зовсім говорити! Вибачте мене, але Кирилу Серебренникову потрібна не «Золота маска», а свобода! Він її заслужив.

Для ваших знань повідомляю, що Петро Попов, син художника і архітектора Ігоря Попова, брав участь у виставі як помічник сценографа і робив цю роботу з ентузіазмом. Втім, ми як-небудь владнаємо скандал, не з нашої вини трапився, і вип'ємо за здоров'я померлих і великих людей театру.

Всі офіційні листи при необхідності ви отримаєте від продюсера вистави Валерія Шадріна.

Режисер Анатолій Васильєв

[1] спектакль "Старий і море" включений в шорт-лист «Золотої маски - 2018» в п'яти номінаціях: «Драма / вистава великої форми», «Драма / робота режисера» (Анатолій Васильєв), «Драма / жіноча роль» (Алла Демидова), «Драма / робота художника» (Петро Попов) і «Драма / робота художника по світу »(Тарас Михалевський).