Вахтанговський «Дядя Ваня» відкриє Плзеньський фестиваль | радіо Прага

1. Вахтанговський «Дядя Ваня» відкриє Плзеньський фестиваль "Дядя Ваня" Кому випала честь відкриття...
  2. Вахтанговський «Дядя Ваня» відкриє Плзеньський фестиваль

Вахтанговський «Дядя Ваня» відкриє Плзеньський фестиваль

Дядя Ваня   Кому випала честь відкриття огляду "Дядя Ваня" Кому випала честь відкриття огляду?

«У нинішньому році фестиваль відкриє вистава московського Театру ім. Евг. Вахтангова. Ми дуже раді, що нам вдалося домовитися з ними про гастролі, вони привезуть «Дядю Ваню» - це одна з найпрестижніших постановок, увінчана значною російської Національної театральною премією «Золота маска».

Чим, на вашу думку, виняткова ця постановка?

«Режисером постановки є литовець Рімас Тумінас, і, мені здається, спектакль поєднує в собі все найкраще з литовського і російського театрів. З російської - акторська майстерність, а з литовського - така литовська образність, погляд на проісхoдящее з боку і гумор, нетиповий для російського театру ».

Дядя Ваня   У минулому році ви запропонували концепцію національних театрів, яка мала стати одним з акцентів фестивалю "Дядя Ваня" У минулому році ви запропонували концепцію національних театрів, яка мала стати одним з акцентів фестивалю. Вона дієва і в нинішньому році?

«Звичайно, ми покладаємося на цю концепцію і в нинішньому році і представимо на суд глядачів вистави, які не вписуються в звичних репертуар національних театрів, які є більш альтернативними або викликали суперечливі реакції. Це, перш за все, спектакль угорського Національного театру за романом Сорокіна «Лід» в постановці вже зоряного кінорежисера Корнела Мундруцо, який на цей раз зробив театральну постановку. Ще однією нетрадиційної інсценуванням є Hollyroth з репертуару Словацького національного театру, це one man show про долю Яна Голого - поета, сільського священика, який перекладав на словацьку мову поетів античності ».

Член драматургічного ради Дора Віценікова рекомендує також не пропустити виставу «Стіл» з репертуару польської трупи Karbido:

«Бранд / Вогонь»   «Чоловіки, які сидять навколо столу, барабанять по столу і взагалі грають на різних простих інструментах «Бранд / Вогонь» «Чоловіки, які сидять навколо столу, барабанять по столу і взагалі грають на різних простих інструментах. Все це з гумором і силою, що залучає глядача у світ альтернативної музики та можливостей музичного театру ».

Ефектним буде і вулична вистава ансамблю Echt Street Puppet - гігантські ляльки розіграють неабиякий La Petit Mord. Підмостки Плзеньського фестивалю відкриті і для представників молодого театрального покоління. Вони зможуть оцінити напруження п'єси Ібсена «Бранд / Вогонь» в постановці Штепан Пацла, яку він здійснив з празької трупою Transteatral. Цю роботу, нагадаю, журі оцінило Премією Альфреда Радока в категорії «Талант року».

«Кореспонденцію V + W»   «Звичайно, ми також зосередили нашу увагу на поколінні, яке прийшло на сцену 4-5 років тому, це режисери, які народилися в 70-80 роках «Кореспонденцію V + W» «Звичайно, ми також зосередили нашу увагу на поколінні, яке прийшло на сцену 4-5 років тому, це режисери, які народилися в 70-80 роках. Поряд з Пацлом, Анна Петржелкова з театру ім. Петра Безруча представить свою роботу «Ромео і Джульєтта» - дія п'єси відбувається в спальному районі. Глядачі побачать і «Чайку» в постановці молодого режисера Дана Шпінарев з Міського театру в Кладно або останню Кореспонденцію V + W (Восковца і Веріха) Яна Мікулашек з Брно. Його постановка вже удостоїлася ряду премій і є однією з найбільш примітних в минулому сезоні ».

Обмірковуєте ви вже плани, пов'язані з ювілеєм Плзеньського фестивалю, який він відзначить у 2012 році?

«Ми, звичайно, будуємо плани, але я повинна сказати, що абсолютним критерієм в складанні програми 20-го театрального фестивалю є гроші, тому що якщо ми хочемо привезти в Плзень кращі європейські вистави, нам потрібні більш солідні кошти, щоб за це заплатити» .