Підсумки прес-конференції з нагоди прем'єри балету "Титанік"

Головна \ події \ Підсумки прес-конференції з нагоди прем'єри балету "Титанік" " Назад
Підсумки прес-конференції з нагоди прем'єри балету "Титанік"

06.07.2018

5 липня в Білоруському державному академічному музичному театрі відбулася прес-конференція, присвячена прем'єрі балету "Титанік" О. Ходосько.
У прес-конференції взяли участь художній керівник театру Адам Мурзіч , Композитор Олег Ходосько, балетмейстер-постановник Сергій Мікель , Головний диригент театру Юрій Галяс , Художник-постановник Любов Сидельникова ; артисти балету Олена Германович і Тимофій Войткевич.
Відкриваючи прес-конференцію, Олег Ходосько розповів про те, в яких умовах проходила робота над музичним матеріалом до балету "Титанік". Для твори балету було відведено всього п'ять місяців, крім того, одночасно велася робота над виставою "Життя і смерть Янки Купали". Композитор писав музику не окремими номерами, а відразу сценами (всього 10 сцен). Складений музичний матеріал тут же обговорювалося диригентом і балетмейстером, в разі потреби вносилися правки, і Сергій Мікель приступав до постановки. У музиці балету є чотири запозичені музичні теми: це англійська християнський гімн "Ближче, Господь, до Тебе", вальс "Осінній сон" Арчібальда Джойса, пісня з кінофільму "Титанік" і народний ірландський танець. Якщо в експозиції балету ці теми викладаються у вигляді цитат, то в подальшому відбувається їх переосмислення.
Сергій Мікель розповів про появу задуму балету "Титанік". Ідея директора театру Олександра Петровича була підтримана всім постановочним колективом і дала плідний матеріал для постановки. Крах пароплава "Титанік" - знакова трагедія для епохи. Тому постановці передувала велика робота з документальними та художніми матеріалами, присвяченими цій катастрофі. Катастрофа "Титаніка" балетмейстер-постановник мислить як крах і загибель суспільства, розділеного соціальною нерівністю. У балеті тридцять сім персонажів, всі вони - образи реально існуючих людей, загиблих або врятувалися під час аварії пароплава. У хореографії балету присутні свого роду пластичні знаки епохи. Так, члени вищого суспільства танцюють танго, представники третього класу - модні в той час animal dances (танці тварин). Все це покликане надати достовірність тим, що відбувається на сцені подій.
Любов Сидельникова розповіла про те, що найскладнішим в роботі художника-постановника було передача масштабності місця дії і самої події - катастрофи "Титаніка". Художник-постановник влучно охарактеризувала загибель пароплава як "пам'ятник людської самовпевненості". В основу сценографічне рішення балету покладена ідея класового розшарування суспільства, що має візуальне втілення. Костюми вистави відповідають епосі. Дія балету буде супроводжуватися відеопроекцією.
Артисти балету - Олена Германович і Тимофій Войткевич - розповіли про партії своїх героїв, про особливості роботи в неокласичному балеті.
Завершуючи прес-конференцію, художній керівник театру подякував присутнім і запросив всіх на прем'єрні покази балету "Титанік" О. Ходосько, які відбудуться 12 і 13 липня.