Валерій Гергієв відсвяткує день народження на сцені

Фото: ТАСС / Руслан Шамуков

Видатному диригенту, художньому керівникові і директору Маріїнського театру Валерія Гергієва 2 травня виповнюється 64 роки. У день свого народження він виступить у Великому залі консерваторії з Симфонічним оркестром Маріїнського театру. Про це повідомляється на офіційному сайті консерваторії .

2 травня в консерваторії прозвучить Концерт для скрипки з оркестром Йоганнеса Брамса. Соліст - Крістоф Барат (Угорщина). Також буде виконаний Концерт №4 для фортепіано з оркестром Людвіга ван Бетховена і солістом Нельсоном Фрейре (Бразилія) і Симфонія № 8 Антона Брукнера. У виконанні Валерія Гергієва вона прозвучить вперше.

Концерт завершує маршрут оркестру Маріїнського театру по Сибіру в рамках XVI Московського Пасхального фестивалю , Організатором якого є Гергієв. За три тижні музиканти Симфонічного оркестру Маріїнського театру виступили більш ніж в 20 регіонах Росії . Апофеозом фестивалю стане грандіозний концерт на Поклонній горі в День Перемоги.

Валерій Гергієв народився 2 травня 1953 року в Москві. Виріс на Кавказі, де закінчив музичне училище по класу фортепіано і диригування, потім вступив до Ленінградської консерваторії. Будучи студентом здобув перемогу на конкурсі імені Герберта фон Караяна в Берліні і на Всесоюзному конкурсі диригентів у Москві, після чого отримав запрошення до Кіровського (нині Маріїнський) театр на місце асистента головного диригента.

Його диригентським дебютом в театрі 12 січня 1978 року став опера Сергія Прокоф'єва "Війна і мир". У 1996 році Валерія Гергієва призначили художнім керівником-директором театру.

Валерій Гергієв є головним запрошеним диригентом Роттердамського філармонічного оркестру і Нью-Йоркської Метрополітен-опери. У 2007-2015 роках диригент очолював Лондонський симфонічний оркестр.
У числі великих міжнародних фестивалів, засновником і організатором яких є Гергієв, - "Зірки білих ночей" (Санкт-Петербург), Московський Великодній фестиваль, "Гергієв-фестиваль" в Роттердамі, фестиваль в Міккелі, "360 градусів" в Мюнхені.

З 2011 Гергієв очолює оргкомітет міжнародного конкурсу імені П.І. Чайковського.

Поділитися в соціальних мережах: