День святого Валентина в театрі

Якщо ви втомилися від кафе і кіно, варто спробувати відзначити День святого Валентина в театрі. «ВД» пропонує найрізноманітніші варіанти.

« Євгеній Онєгін »
Театр ім. Вахтангова

Вахтангова

День святого Вале. Джерело: День святого Вале. Автор: День святого Вале

Хочете бути в тренді? Терміново вирушайте на Арбат. Рімас Тумінас - литовський режисер, творець Малого театру Вільнюса і людина, з яким останні роки пов'язано відродження Театру імені Вахтангова, - замахнувся на наше літературне все - пушкінського «Євгенія Онєгіна». Руйнуючи поетичний флер, а заодно і всі стереотипи, що обліпили цю «енциклопедію російського життя», як черепашки дно океанського лайнера, він намагається знайти сценічний еквівалент пушкінського слова. Онєгін на сцені буде відразу два: зрілий, згадує свою юність з висоти прожитих років - Сергій Маковецький, і молодий, одержимий пристрастями - Володимир Вдовиченков. А ще буде два Ленських (Василь Симонов і Олег Макаров), Людмила Максакова в ролі няні і багато інших сюрпризів. Головна інтрига - кому дістанеться роль Тетяни, адже саме її Рімас Тумінас слідом за великим Виссарионом Бєлінським вважає центральним персонажем роману у віршах. Подейкують, що спеціально для цієї ролі Тумінас привезе в Москву молоду литовку Вільму Кутавічуте - її легкий акцент лише додасть образу чарівності. Недарма ж Пушкін писав про Тетяну: «Вона в родині своєї рідної здавалася дівчинкою чужий ...» У спектаклю є всі шанси стати однією з головних прем'єр сезону, так що побувати на ньому стоїть, навіть якщо ви ніколи не захоплювалися поезією. Наостанок для тих, хто призабув шкільні уроки літератури, нагадаємо, що в центрі роману - історія довгої, так і не збулася любові Тетяни і Онєгіна, обірвана Пушкіним на найцікавішому місці. Як вирішить фінал Рімас Тумінас, поки не відомо. Словом, покваптеся в театр - і святий Валентин вам на допомогу.

фото: прес-служба Театру ім. Вахтангова

« Вороги: історія любові »
сучасник

День святого Вале. Джерело: День святого Вале. Автор: День святого Вале

Якщо навіть в переддень свята ви віддаєте перевагу серйозний театр, варто відправитися в «Современник» на спектакль, поставлений Євгеном Ар'є за романом Ісаака Башевіса Зінгера. Справа відбувається в Нью-Йорку після Другої світової - герой кидається між дружиною і коханкою. Відважним інтриги, в основі якої старий добрий любовний трикутник, позаздрили б голлівудські сценаристи. По ходу сюжету у трикутника з'являється четвертий кут. До Герману Бродер (Сергій Юшкевич), який пережив війну польському єврею, що мешкають в Нью-Йорку і встиг обзавестися дружиною і коханкою, є його перша дружина Тамара, яка дивом уціліла під час розстрілу в концтаборі. З цим коктейлем з любові і смерті актори, а головне актриси «Современника» Чулпан Хаматова, Олена Бабенко і примкнула до них Євгенія Симонова справляються бездоганно - дотепно і без сліз. Режисура Євгенія Ар'є створив в Ізраїлі театр «Гешер», може, і здалася б злегка архаїчної, але її виручають декорації, придумані Семеном Пастухом. Оповитий синявою задник і їздять з боку в бік, як би змітають персонажів чорні ширми створюють хитке відчуття між сном і дійсністю, забезпечуючи майже кіношну зміну кадрів. Живі тут запросто співіснують з мертвими, а глядач, здригнувшись від жаху, тут же приймається реготати. На останній «Золотій масці» спектакль удостоївся спецпризу журі, а формулювання звучала приблизно так: за надію в нашому безнадійному світі. І з цим не посперечаєшся.

фото: Сергій Петров

« свідок обвинувачення »
МХТ ім. Чехова

День святого Вале. Джерело: День святого Вале. Автор: День святого Вале

Якщо Ващаєв обраниця мріє побачити Ренату Литвинову, влаштуйте їй сюрприз. Дурних, зі смаком зроблених розважальних вистав в Москві, м'яко скажемо, мало. Але ось «Свідок звинувачення», поставлений француженкою Марі-Луїз Бішофберже, - якраз такий випадок. Два роки тому Марі-Луїз випустила в МХТ «Кроку» по абсурдітской п'єсі Маргеріт Дюрас. У ролі таємничої незнайомки, в один прекрасний день забула рідну мову і заговорила на мові племені кроку, блищала Литвинова. Загалом, не дивно, що запропонувавши МХТ наступну роботу - розповідь Агати Крісті, перероблений самою письменницею в п'єсу, Бішофберже вибрала на головну роль Ренату. Йдеться про вбивство літньої і багатої леді, яка заповіла стан єдиного друга - молодому безробітному Леонарду Воулу (Ігор Верник). Воул клянеться адвокату, що не вбивав і просить викликати головну свідка - свою красуню-дружину, яку він вивіз після війни з комуністичного Берліна. Тут-то і починається атракціон. Стилізована під Марлен Дітріх (в 1957-му німецька діва зіграла цю роль у фільмі Біллі Вайлдера), білява Рената з ніжним «я-я, натурліх», сталевими очима і мертвою хваткою, виявляється не тією, за кого себе видає. Жорстокості цієї дамочки не витримує звичний до всього королівський адвокат, наділений зовнішністю і випещеним тембром Сергій Чонішвілі. «Жінки - мстиві чудовиська» - в серцях кидає він у зал. І зал вірить - до тих пір, поки ексцентрична дамочка не скидає такий кунштюк, що і серу адвокату, і її готовому до електричного стільця чоловікові залишається лише хлопчачому червоніти і дивитися на неї знизу вгору. Чим закінчиться - промовчимо. Три години драйву і дотепна розв'язка гарантується.

фото: Катерина Цвєткова