Музей шансону :: Олена Ваєнга :: Біографія

За останній час Олена аншлагами в найпрестижніших залах довела, що виросла творчо, вставши на новий щабель в професії, заслуживши звання перлини Петербурзької сцени. Олена Ваєнга (справжнє прізвище Хрульова) народилася 27 січня 1977 року в Мурманської області в місті Сєвероморську - столиці Північного Морського Флоту. У Олені вражає все: творчий діапазон пісень, сильний голос, манера виконання, емоційна напруженість, щирість і проникливість текстів, в яких немає жодного зайвого слова, все слова ясні і зрозумілі, вражає також дар перевтілення і артистизм, багатство створюваних образів і характерів - від тонкого, зворушливого, класичного "Романс" і світського, аристократичного і стильного "Блюзу" - до вільної, "хуліганською" "Ординки". Першу пісню вона написала в 9 років, стала переможцем Всесоюзного конкурсу молодих композиторів на Кольському півострові. Лена отримала класичну музичну освіту. Дуже любить музику і серйозно до неї ставиться, має величезну колекцію музичних дисків. Улюблені інструменти фортепіано і гітара. Після закінчення школи приїхала в Санкт-Петербург, надійшла і закінчила музичне училище ім. Римського-Корсакова по класу фортепіано, отримавши диплом педагога-концертмейстера. З дитинства Олена мріяла стати актрисою, тому вступила в Театральну Академію (ЛГИТМИК) на курс Тростінецкого, але не закінчила, тому що її запросили в Москву, записувати перший Альбом. У Москві альбом записаний, але до сих пір не побачив світло, а пісні Олени Ваєнги стали співати "Стрілки", Олександр Маршал, Тетяна Тішінская, гр. "Божа корівка" та інші відомі виконавці. Московський творчий період тривав всього один рік. Олену потягнуло назад до Петербурга, вона захотіла продовжити навчання. Тільки в Санкт-Петербурзі, в оточенні люблячих рідних і друзів, в місті, який став для неї рідним і коханим, вона може жити і творити - писати музику і пісні, яких уже близько 500. У Санкт-Петербурзі Олена Ваєнга дізналася, що в Балтійському інституті економіки, політики і права на кафедрі театрального мистецтва набирає курс П. С. Вельямінов, і в 2000-му році пішла вчитися до нього. Закінчивши курс, отримала диплом за спеціальністю «драматичне мистецтво» .Концертірует Ваєнга з 19 років, вона - Лауреат Санкт-Петербурзького "Шлягера року 1998" з піснею "Циган", лауреат "Гідна пісня 2002". Учасник концертів-фестивалів "Весна романсу" в БКЗ "Жовтневий", "Вільна пісня над вільною Невою", "Невський Бриз". В її репертуарі старовинні російські романси, сучасні романси, балади, народні пісні, любить виконувати свої пісні. Справжнім святом для шанувальників молодий петербурзької зірки ставали її сольні концерти в ДК Горького і презентація альбому "Портрет". А потім і сольний концерт в БКЗ "Жовтневий" з презентацією альбому "Аbsenta" 28 січня та 9 лютого 2007 року. Справжня популярність прийшла до співачки в 2005 році з виходом альбому «Білий птах», в якому було багато хітів: «Бажаю», «Аеропорт», «Тайга», «Шопен» і заголовна композиція, на яку вийшов кліп. 28 листопада 2009 року Олена Ваєнга отримала свій перший приз «Золотий грамофон» за пісню «Не палю». 4 грудня 2010 року Олена повторила свій успіх, отримавши вдруге премію «Золотий грамофон» за пісню «Аеропорт». У тому ж році співачка вперше стала лауреатом фестивалю «Пісня року», виконавши композицію «Абсент». А 12 листопада вона дала перший за свою концертну діяльність сольний концерт у Державному Кремлівському Палаці, трансляція якого відбулася на Першому каналі 7 січня 2011 року.

Була визнана "Обличчям Музею шансона" за 2013 р

У 2013 р присвоєно звання "Почесний громадянин Санкт-Петербурга" і стала володарем почесного знака "За заслуги перед Санкт-Петербургом".

У 2013 р присвоєно звання Почесний громадянин Санкт-Петербурга і стала володарем почесного знака За заслуги перед Санкт-Петербургом

Помилка в тексті?
Виділіть її мишою.