В'ячеслав Полунін. "Снігова шоу". Обговорення на LiveInternet

Алексей_Сіла всі записи автора

В'ячеслав (Слава) Полунін - найвідоміший російський клоун всіх часів.

Слава - єдиний в світі клоун, який сам диктує антрепренерам розклад своїх вистав. У нього власний будинок в Парижі, де він відпочиває після виступів свого театру в десятках країн. Його спектакль «Снігова шоу» (Slava's SnowShow) не сходить зі світових підмостків вже другий десяток років поспіль.

Зірковий час Полуніна пробив в 1981 році, коли 31-річного ексцентрика показали в новорічному «Блакитному вогнику» з номером «Асисяй» (невже хтось не бачив?! ..), а далі його слава тільки росла. Вся країна в горбачовські часи повторювала за персонажем полунінской сценки:

- Ніззяяяя! ..

Топ-хітом стала пантоміма полунінского театру «Лицедії» на невигадливу пісеньку «Блакитна (або сумна?) Канарейка». Її склав в 1953 році флоридский джазовий духовик Вінсент Фьоріна, але радянських вух вона досягла лише три п'ятирічки по тому, та й то у вигляді італійської переспіви болгарським дуетом Марії Косів та Миколи Томова, затесавшись в збірну грамплатівку «Вокруг света» фірми «Мелодія».

Blue canary (версія Косів та Томова) Пе РЕВОД на російську мову
Blue canary di ramo in ramo, Сумна канарейка з гілки на гілку
Gorgheggi al vento il tuo richiamo. Трелью за вітром лине твій поклик.
Blue canary attendo invano Сумна канарейка чекає марно,
Che torni al nido chi andò lontano. Що повернеться в гніздо той, хто пішов далеко.
Ogni fior del mio giardinno Кожна квітка в моєму саду
Sullo stelo se l'è chinato Поник на стеблі
Ed ascolt 'intimidito І слухає боязко
La tua fabola accorata. Твою сумну пісню

Sopra i rami del gran pinno У гілках великої сосни
Del tuo nido dimenticato З твого забутого гнізда
S'od'a sera disperato Вечірня відчайдушна пісня
In richiamo - era partito. Волає до втраченого.
Blue canary che affidi al vento Сумна канарейка, яка довіряє вітрі
Le tristi note del tuo tormento, Сумні повідомлення твоєї борошні
Blue canary nell fez in fronto Сумна канарейка на заході,
Ti sento amico del mio rimpianto. Відчуваю тебе другом в моїй печалі.
Blu-blu-blu canary - qui, qui, qui - si perde l'eco. Сумна канарейка - кві-кві-кви - затихає відлуння.
Se piangi o canti al tramontar - qui-qui - ripete il vento Що плачеш або співаєш на заході - кві-кви - повторює вітер.

До слова сказати, пісенька має світову популярність. Автор номера в «лицедіїв» Роберт Городецький зібрав вже понад сорок варіантів її виконання, три з яких належать навіть японським естрадним зіркам.

Роберт Городецький (в циліндрі)

У 1989 році Полунін емігрував з СРСР. Втім, це вже були часи, коли подібний вчинок вже не прирівнювався до антидержавного злочину. За ним потягнулася значна частина трупи "Лицедіїв". За кордоном В'ячеслав поставив значна кількість подань, найвідоміше з яких - "Снігова шоу" - ми маємо щасливу можливість теж подивитися, радісно пізнаючи золоті номера з раннього репертуару. Це зйомка однієї з вистав у Франції.

На початку 2000-х клоун носився з ідеєю відкрити в Москві свій плавучий театр «Корабель дурнів», проте столична влада, спочатку начебто затвердили проект, потім дали задній хід.

Рівно рік тому 63-річний президент "Всесвітньої академії дурнів" В'ячеслав Полунін дав свою згоду стати художнім керівником Великого державного Санкт-Петербурзького цирку на Фонтанці.

Рівно рік тому 63-річний президент Всесвітньої академії дурнів В'ячеслав Полунін дав свою згоду стати художнім керівником Великого державного Санкт-Петербурзького цирку на Фонтанці

Причому з умовою, що його керівництво буде здебільшого дистанційним - на Заході у нього цілих п'ять гастрольних труп, що вимагають уваги і особистої участі. Після призначення цирк закрився на 2-річну генеральну реконструкцію, в першу чергу через свого жалюгідного технічного відставання. Також буде радикально змінений і інтер'єр - в стилі цирку Гаетано Чинізеллі, який був його засновником і першим власником.

Post Scriptum.

На початку 80-х мій молодший брат, нині покійний, був у близьких стосунках і з В'ячеславом Полунін, і з Георгієм Делієвим (одеське "Маски-шоу") - він брав участь в нашому міському театрі пантоміми та клоунади, заводієм якого був Сергій Самарський - його обличчя знайоме тим, хто бачив поставлений їм впоследстіі популярний кліп Любові Успенської "Кабріолет" (ось в кадрі з кліпу Сергій на передньому плані з набіленим особою).

На початку 80-х мій молодший брат, нині покійний, був у близьких стосунках і з В'ячеславом Полунін, і з Георгієм Делієвим (одеське Маски-шоу) - він брав участь в нашому міському театрі пантоміми та клоунади, заводієм якого був Сергій Самарський - його обличчя знайоме тим, хто бачив поставлений їм впоследстіі популярний кліп Любові Успенської Кабріолет (ось в кадрі з кліпу Сергій на передньому плані з набіленим особою)

Тоді, на зорі цього руху, клоунська самодіяльна тусовка була досить вузька, всі один одного знали і дружили "трупами". Нерідко і концерти відбувалися саме за наводкою побратимів по ремеслу. Упевнений, що цього я і зобов'язаний можливістю побачити тоді наживо і "Ліцедееев", і "Маски" на нашій провінційній сцені.

Потім мій брат сам створив свій клоунський театр, але великих успіхів не досяг. Найзначнішим, мабуть, був хепенінг в Слов'янську, від якого збереглося кілька фотографій.

Потім життя розкидало всіх. Серед його колишніх сподвижників по клоунаді на сьогодні є співвласник стоматологічної клініки, відставний експерт-криміналіст, дитячий композитор, пітерський бізнесмен, повар в ресторані і актор Одеської кіностудії, чиє обличчя я бачив в епізодах культового серіалу "Ліквідація". (З яким скільки разів ми тут в більярд різалися! ..)

Невже хтось не бачив?
Або сумна?