Google нагородив кращі російські соціальні проекти

13 листопада. ПРАВМІР. Компанія Google оголосила переможців всеросійського проекту «Далеко від столиць».

Він був створений для пошуку людей і організацій, які роблять в регіонах цікаві і суспільно значущі проекти в галузі культури, спорту, технологій, бізнесу, туризму або соціальної сфери. Всього на конкурс надійшло понад 2000 заявок, з яких журі відібрало близько 600 проектів. У фінал в кожній з семи категорій потрапили по 6 проектів - найкращих з них шляхом голосуванням вибирали користувачі інтернету, повідомляє прес-служба Google.

«Завдяки активній участі жителів регіонів ми дізналися так багато нового про нашу країну. Вітаємо переможців! Їх проекти зовсім не схожі один на одного, але все створені з великою любов'ю до жителів різних куточків Росії », - зазначив глава Google Росія Дмитро Кузнєцов.

Кращими проектами конкурсу «Далеко від столиць» стали:

• Номінація «Культура»: Валентина Димченко і її проект «Красива Чита», який створює на вулицях міста дерев'яні скульптури місцевих майстрів і впорядковує центральну площу Чити.
  • Номінація «Навчання і розвиток»: Белла Шахмірза і «Літня творча школа для Аульський дітей Баланпанлар». Цей освітній проект з Карачаєво-Черкесії допомагає дітям з моноетнічних соціально незахищених сімей отримати можливість вивчати культуру, іноземні мови, театральне майстерність і займатися спортом.
  • Номінація «Спорт і здоровий спосіб життя»: Любов Бровко і проект «Шанс», який допомагає Тюменський підліткам з «груп ризику» знайти себе в спорті.
  • Номінація «Соціальне обслуговування»: Булат Замаліев і «Комплексні центри обслуговування населення», завдання яких - допомогти сільському населенню користуватися держпослугами і отримувати інформацію про вакансії і юридичних питаннях.
  • Номінація «Російський туризм»: Віктор Решетников і «Планета тайга». В рамках цього проекту знімаються фільми про заповідну природу Хабаровського краю, проводяться еко-фестивалі і створюються спеціальні маршрути для туристів.
  • Номінація «Сучасні технології»: Ілля Смольянинов і «3D розвиток» - челябінський проект створений, щоб зацікавити молодих людей у винахідницькій діяльності.
  • Номінація «Виробництво і ремесла»: Марія Тихонова і інклюзивний проект гончарної майстерні «Твоїми очима», в якій працюють незрячі люди.

Фото: Прес-служба Google

Переможці конкурсу «Далеко від столиць» отримали сертифікат на індивідуальну сесію з провідними бізнес-експертами від Google. Крім цього Google разом з телекомпанією НТВ, (інформаційним партнером проекту), знімуть невеликі інформаційні фільми про кожного з семи проектів-переможців.

Вивчити історії людей учасників проекту можна на інтерактивній Google-карті « Вдалині від столиць ».