Норми ГТО для школярів в 2013 - 2014 році

Згідно з Указом президента Володимира Путіна від 24 березня, з 1 вересня 2014 року в Росії буде введено фізкультурний комплекс норм ГТО ( «Готовий до праці і оборони»). Також відомо, що Положення про Всеросійському фізкультурно-спортивному комплексі ГТО буде затверджено до 15 червня 2014 року. Уряд розробить регіональні плани заходів щодо поетапного впровадження комплексу норм «Готовий до праці і оборони» до 1 серпня.

За словами помічника президента Ігоря Левітіна, до 2017 року на введення норм ГТО для школярів в 2013-2014 році планується виділити 1,2 мільярда рублів. Дане питання буде вирішене за рахунок коштів, що залишилися і прибутку Оргкомітету Сочі-2014.

Гроші спрямують на модернізацію спортивної інфраструктури, проведення тестів комплексу ГТО для різних груп населення, а також на виготовлення відзнак. Комплекс, введення якого планується здійснити до кінця поточного року, створить систему безперервного фізичного виховання росіян від 6 років по 11 віковим ступеням.

Що виконали нормативи фізкультурно-спортивного комплексу «Готовий до праці і оборони» будуть відзначені золотими, срібними та бронзовими відзнаками, а також отримають масові спортивні розряди і звання.

У минулі часи фізкультурний комплекс ГТО становив основу державної системи фізичного виховання і був основою програм з фізичного виховання в усіх навчальних закладах країни. Наявність у людини значка ГТО говорило про те, що це особистість, яка прагне до гармонійного розвитку.

Швидше за все, з часом значок «Готовий до праці і оборони» знову стане популярним у молоді. Тим більше, що з 2015 року володіння таким відзнакою матиме важливе значення під час вступу до вищих навчальних закладів. За словами міністра фізичної культури , Спорту та роботи з молоддю Підмосков'я Олега Жолобова, даний проект передбачає не тільки бонуси при вступі до ВНЗ, а й підвищені стипендії, а також надання премій на роботі і інші заохочення людей, які ведуть здоровий спосіб життя.

Норми ГТО для школярів в 2013-2014 році вже почнуть впроваджуватися в навчання в Росії. У квітні і травні в восьми регіонах країни пройде апробація механізму обліку нормативів ГТО при проміжної атестації за фізкультури .

Поза всяким сумнівом, комплекс «Готовий до праці і оборони» сколихне фізкультурно-спортивний рух у всіх російських регіонах.