Що таке цифрова поезія на прикладі білоруського проекту Buben & amp; Baisan

Про проект Buben & Baisan

Це колаборація DJ Vlad Buben і Aлеся Рибко (Baisan). Проект представляє одне з маловідомих напрямків сучасного мистецтва в Білорусі. Альбоми цифровий поезії написані в різних музичних і поетичних жанрах.

Проект розпочався з акції Tancy z Bubnam - арт-проекту, в якому DJ Vlad Buben став співпрацювати з білоруськими артистами різних жанрів. Експортна ідея проекту Tancy z Bubnam - пояснити всьому світу, що ж таке загадкова білоруська душа. Для іноземців культурне життя «країни останньої диктатури Європи» залишається в статусі terra incognita. Учасники Tancy z Bubnam зламують код мовчання і активно представляють її - ліричну і сучасну.

Потім Baisan і Buben випустили Iamb'n'Bass - перший в історії альбом білоруської цифровий поезії (також вільний стрімінг на Yandex ). Цифровий реліз отримав світове поширення завдяки співпраці Believe digital з Big Buben Studio. Дистрибуція альбому через 102 платформи охопила 240 країн світу. на трeк F5 знятий анімований відеокліп (Режисер - Анатолій Курісь).

другий альбом Skweee Belarus ( доступний вільний стрімінг ) Виконаний в більш ліричним ключі і записаний цілком в стилі скві. Виходу альбому передував реліз англомовного синглу mnsk Лонгплей остросоціален і розширює ідеї дебютної роботи дуету.

Виходу альбому передував реліз англомовного   синглу mnsk   Лонгплей остросоціален і розширює ідеї дебютної роботи дуету

Про співпрацю з артистами різних жанрів

Проект відкритий до співпраці і може створювати авторське музичний супровід для поезії різних країн, робити літературні переклади на білоруську мову і озвучувати їх, надавати для перекладу свої вірші і аудіофайли для реміксінгу, переосмислювати музику інших авторів. Проект може озвучувати (як музично, так і текстово) візуальні твори. Існує нереалізована художня серія Socksizm Влада Бубена - вона доступна для кураторського співпраці.

З яскравих прикладів - проекти повного циклу, такі як музичний проект Влада Бубена спеціально для шведської студії StudioTotal (відомої тут, перш за все «ведмежатами-десантниками») і обидва альбому Baisan and Buben , Реалізовані завдяки співпраці з дистриб'ютором Believe Digital.

Про шляхи розвитку музичного сектора в Білорусі

Можливо, це банально, але порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих. Тому запорукою розвитку білоруського музичного сектора є креативність його учасників, пошук нових творчих і комунікаційних форм. Велику підтримку культурний сектор отримує завдяки міжнародному співробітництву, спільним проектам, які ламають стереотипні уявлення націй один про одного і заповнюють білі інформаційні плями про Білорусі в Європі та інших частинах світу.

Три ради для музикантів і музменеджеров

Для ефективного просування нових стилів і залучення аудиторії потрібно створити чітку комунікаційну стратегію, в центрі якої - усвідомлення себе самих як повноцінної медіаедініци і розвиток прямих каналів комунікації з аудиторією. Перш за все, соціальних мереж.

Важливо позбавлення від ілюзій про всесильність «великих медіа». До чого витрачати місяці переговорів заради пари хвилин в прайм-таймі для широкої аудиторії, для якої ви станете просто інфошумом? За цей час може бути напрацьована база «своєї» публіки, з якою ви спілкуєтеся і обмінюєтеся творчої інформацією. Корисно і важливо зрозуміти, як вашому слухачеві зручно отримувати інформацію про вашому творчому продукті. Ні, не потрібно «прогинатися» в творчому сенсі - просто опитати тих, кому ви цікаві.

Багатьом артистам подобається роздумувати про адвокації продуктів культури і вплив свого продукту на широкий загал. Нам здається вкрай важливим спочатку знайти відгук і сформувати свою аудиторію, мати з нею постійний діалог. І тільки досягнувши цього рухатися далі. No capacity = no advocacy :)

Buben & Baisan

Dance with Buben - проекти Бубена в Facebook

Baisan персональний сайт

***

Vlad Buben - засновник ряду музичних течій, «бацька» білоруської електронної сцени. Творець ТВ-шоу для білоруського MTV і ряду радіопроектів, присвячених електронній музиці. Роботи Бубена видавали н а 58 лейблах по всьому світу, живі виступи пройшли в Німеччині, Голландії, Швеції, Бельгії, Польщі, Росії, Угорщини, Австрії та інших країнах. Відомий також як альтернативний івент-продюсер, Влад працює в широкому діапазоні жанрів - від диско і техно до брейк-кора і індастріела. У 2010 році Владислав підписав контракт з великим дистриб'ютором Believe digital, який представляє в Інтернеті композиції таких музикантів, як Luciano, Ricardo Villalobos, Loco Dice, Bob Sinclar, Dj Cam, David Vendetta.

Baisan (Алесь Плотка) - поет, кріейтор і координатор культурних проектів. Лауреат білоруських премій «Дебют» і «Залати апостраф», дипломант Білоруського ПЕН-а; публікується в періодиці. У співпраці з низкою білоруських груп був помічений як виконавець, співавтор, перекладач і стиль-консультант. Ім'я користувача Baisan відбувається з морського сленгу, де означає «земляк», він репрезентує авторську ідею «Білоруссю 2.0» (білорусів світу). Видав книгу поезії «Байсал» і створив Vieršnica - символ гендерної рівності в Білорусі.