До відкриття Х Всеросійського фестивалю «Сіль землі» залишився місяць

18 вересня 2017 року Самарі стартує Х Відкритий всеросійський фестиваль документальних фільмів «Сіль землі». Для участі в конкурсі надіслано близько 200 фільмів з різних регіонів країни і з-за кордону. Журі відібрало 45 кращих робіт.

Головні події фестивалю розвернуться в трьох залах Центру російської кінематографії «Художній». Тут з ранку до вечора буде проходити показ фільмів. Вхід безкоштовний. З розкладом сеансів можна буде ознайомитися в кінці серпня на сайті фестивалю «Сіль землі».

Директор фестивалю, ієрей Ігор Головлев, зазначив, що багато хто з цих фільмів створені молодими кінематографістами і розраховані на молодь.

Деякі з картин розповідають про життя в російській глибинці -наприклад, фільми «Поморські жіночку» і «Камчатські батьки». Частина картин відображає соціальні проблеми нинішньої Росії. Також на фестивалі будуть представлені фільми, звернені до російської історії.

У конкурсній програмі шість фільмів самарських кінематографістів. Особливу увагу привертає знятий на ДТРК «Самара» фільм «Щасливий випадок». Його герой - самарський актор Олег Бєлов. Після серйозної хвороби він не тільки зміг повернутися до творчого життя як артист, а й став театральним режисером. Його театральна студія «Щасливий випадок», де грають люди з психічними захворюваннями, отримала всеросійську популярність. А театральне мистецтво, за запевненнями лікарів, благотворно вплинуло на здоров'я самодіяльних артистів.

У позаконкурсній програмі можна буде побачити кращі фільми попередніх фестивалів «Сіль землі». Гостем вечора, відкриває фестиваль, стане актор Дмитро Назаров.

В рамках фестивалю пройдуть творчі вечори з відомими російськими та самарськими акторами і режисерами. Зустрічі і покази фільмів будуть проходити в самарських вузах і школах, а також в деяких сільських районах.

Закриття фестивалю «Сіль землі» відбудеться 21 вересня на сцені Самарського академічного театру опери і балету. В цей день будуть оголошені лауреати. Після цього кінематографісти відправляться на теплоході в Хвалинск, де пройде заключний фестивальний вечір.