Сестер милосердя Гродно і району вшановували в кінотеатрі "Червона зірка"

В рамках місячника Червоного Хреста, який проходить в Білорусі з 8 травня по 1 червня, відбулося вшанування сестер милосердя Гродно і Гродненського району.Цей захід було приурочено до Міжнародного дня медичної сестри.

На зустріч, яка пройшла в кінотеатрі «Червона зірка», також були запрошені головні медсестри лікувальних установ обласного центру. Заступник голови Гродненської обласної організації БОКК Інна Ситько подякувала всім за тісну співпрацю в благородній місії по збереженню життя і здоров'я людей, з надання допомоги нужденним. Інна Михайлівна зазначила, що в даний час служби сестер милосердя працюють в тринадцяти районах Гродненської області. В цьому році вони були створені в Ивье і Зельва. Під щоденним патронажем знаходяться понад 300 осіб: важко хворі, інваліди, що втратили здатність до самообслуговування, літні, в першу чергу - самотні і самотньо проживають. 24 медичні сестри та 5 молодших сестер милосердя надають допомогу по домашньому догляду, виконують медичні процедури, допомагають дотримуватися гігієни, виконувати роботу по дому, доставляють ліки і продукти.

Учасники зустрічі ознайомилися з роботами швейцарського фотографа Стефана Маурера з циклу «На службі гуманності», створеними в рамках спільної діяльності Швейцарського Червоного Хреста і Білоруського товариства Червоного Хреста. На фотографіях, виставлених у фойє кінотеатру, відображені щасливі миті з життя сестер милосердя: з Ошмяни Людмили Борівський, з щука - Любові Ковальової та інших наших землячок. Ці роботи в листопаді минулого року виставлялися в Національному художньому музеї Білорусі. До кінця тижня кожен охочий може подивитися емоційні фотороботи майстра.

На закінчення запрошені подивилися фільм про життя засновника Міжнародного комітету Червоного Хреста Анрі Дюнана «Людина-люди».

Алла БЕЛОВА

"ДП"