«Мішок без дна» і театр абсурду: плани на вечір п'ятниці

1. Подивитися новий фільм Рустама Хамдамова
  2. Відвідати нову виставку сучасного мистецтва
  3. Взяти участь в засіданні літературного клубу
  4. Подивитися виставу за п'єсою Беккета
  5. Послухати лекцію про японську ідентичність

Вихідні почнуться вже сьогодні - відразу після роботи. Радимо (по можливості) забути про справи і присвятити вечір прекрасного. Ми вже вибрали для вас п'ять різних варіантів дозвілля. У програмі - останній фільм Рустама Хамдамова, виставка відео-арту в ММСИ, лекція історика і японіста Олександра Мещерякова та інші події.

Подивитися новий фільм Рустама Хамдамова

Час: 21:25

Місце: кінотеатр «Салют» (вулиця Кедрова, будинок 14, корпус 3)

У мережі кінотеатрів «Москіно» стартував показ нового фільму одного з найзагадковіших сучасних російських режисерів Рустама Хамдамова. «Мішок без дна» (2017) - це екранізація оповідання японського письменника Рюнгоске Акутагави «У частіше» (1921), який свого часу надихнув Акіру Куросаву на створення легендарного «Расемон». В оповіданні Акутагави розслідується вбивство самурая, чиє тіло було знайдено в лісі. В якості свідків виступають дружина вбитого, розбійник і дух самого самурая. У кожного - своя версія події.

У «мішку без дна» дію перенесено в Росію і паралельно розгортається в двох реальностях: в палаці Олександра II і глухому, майже казковому середньовічному російською лісі. Історію про вбивство в частіше розповідає пішов в запій імператору (Сергій Колтаков) фрейліна з екстрасенсорними здібностями (Світлана Немоляєва). Разом вони гадають, хто вбив молодого царевича (Андрій Кузічев) і що сталося з зрадила його царівною (Олена Морозова) і розбійником (Кирило Плетньов). Сюжет, втім, мало займає Хамдамова - він вважає за краще милуватися деталями: сяйвом дорогоцінних каменів на уборі царівни, пластичними етюдами загадкових людей-грибів на узліссі, руками безіменній покоївки, витирати пил в імператорських покоях, і раптовою появою Алли Демидової в ролі Баби Яги.

Відвідати нову виставку сучасного мистецтва

Час: до 20:00

Місце: Московський музей сучасного мистецтва (Гоголівський бульвар, будинок 10)

Школа «Вільні майстерні» при Московському музеї сучасного мистецтва (ММСИ) регулярно влаштовує виставки своїх випускників - молодих художників. 16 січня в філії ММСИ на Гоголівській бульварі відкрилася виставка відео-арту Андрія Слащева «Три повороту наліво» . Назва - це прийом, яким користувався художник при роботі: під час зйомок кожного відео камера тричі поверталася наліво. До експозиції, що розмістилася в трьох залах, увійшли не тільки відеороботи Слащева, але і графіка. «Три повороту наліво» - перша персональна виставка художника, до цього брав участь тільки в колективних проектах.

Взяти участь в засіданні літературного клубу

Час: 19:00

Місце: павільйон «Робітник і колгоспниця» ВДНГ (проспект Миру, будинок 123б)

на ВДНХ сьогодні можна буде приєднатися до літературної клубу журналіста, культуролога і викладача Московського державного університету імені М.В. Ломоносова Світлани Сорокіної. На зустрічі «заоконного світ будинку» учасники обговорять роль балконів, вікон і ґанків в світовій літературі. Якщо ви пам'ятаєте Ромео, що стоїть під балконом Джульєтти, розмови чеховських дачників на ганку, виліт булгаковської Маргарити з вікна спальні, обов'язково сходіть поспілкуватися з однодумцями. Повний список творів, з якими бажано бути знайомим, щоб брати активну участь в бесіді, можна знайти тут . Вхід вільний, реєстрація не потрібна.

Подивитися виставу за п'єсою Беккета

Час: 19:00

Місце: театр «Біля будинку Станіславського» (Вознесенський провулок, будинок 9а)

Кожен спектакль театру Юрія Погребнічко «Біля будинку Станіславського» - частина одного нескінченного полотна, в якому шедеври світової літератури проходять через свідомість пострадянської людини. Репертуар схожий на книжковий стелаж в інтелігентному домі, де Дюма-батько стоїть поруч з Віктором Пєлєвіним, Андрієм Платоновим і Туве Янссон. Три мушкетери тут гармонійно співіснують з ліричними героями дворових пісень, в сюжет платонівського «Чевенгур» майже непомітно вплітаються «Вбивці» Хемінгуея, а Мумі-троль схожий на молодого піонервожатого.

До тексту абсурдистській п'єси "Кінець гри" ірландського драматурга Семюела Беккета режисер Олексій Левинський відноситься дбайливо. Втім, уважний глядач знайде в спектаклі знайомі мотиви. Прем'єра вистави відбулася в 2011 році, а в 2016-м театр представив оновлену версію.

Послухати лекцію про японську ідентичність

Час: 19:30

Місце: лекторій музею сучасного мистецтва «Гараж» (вулиця Кримський Вал, будинок 9, будова 32)

«Гараж» продовжує освітню програму до виставки Такаші Муракамі «Буде ласкавий дощ». Сьогодні ввечері в музейному лекторії виступить історик і японісти Олександр Мещеряков. Він розповість про формування ідентичності сучасних японців, простеживши шлях, який пройшла країна від колоніальної імперії, якою була ще в XIX столітті, до країни з демократичними ідеалами. Після Другої світової на зміну войовничим самураям прийшов новий тип особистості - людина, готова до компромісів, працьовитий і не агресивний. Вхід на лекцію безкоштовний, для участі потрібно зареєструватися .

Вхід на лекцію безкоштовний, для участі потрібно   зареєструватися