У Дніпропетровську презентували найбільшу в Україні колекцію японської гравюри

twitter.com/radiosvoboda

Про це повідомляє радіо Свобода .

За словами науковців музею, на виставці представлені понад 100 робіт, датовані XVII, XVIII і XIX століттями, це частина найбільшої музейної колекції японської гравюри в Україні, яка включає тільки оригінали.

twitter.com/radiosvoboda

За словами мистецтвознавців, в першій половині XVII століття в Японії ксилографії (гравюри на дереві) створювалися маловідомими художниками і призначалися переважно для ілюстрування розважальних видань і навчальних посібників. Вони були чорно-білими. Пізніше їх стали підфарбовувати кіновар'ю, жовтої та зеленої фарбою. Введення в вживання кольорового друку традиційно відноситься до середини 1760-х років, в цей час, кажуть знавці японського мистецтва, мистецтво ксилографії досягло найвищої точки розвитку. В цей час працювали такі майстри, як Кацусика Хокусай, Утагава Кунісада, Тайс YOсітосі, Утаґава Кунійосі і багато інших », - зазначає мистецтвознавець Людмила Тверська.