Стажування в США для студентів, випускників, фахівців: програми, візи та ін

1. список спеціальностей
  2. програми стажувань
  3. самостійний пошук
  4. Відео: стажування в мовній школі США, Сан-Франциско

Прекрасний шанс для студентів, випускників вузів і молодих фахівців закріпити свої знання на практиці і суттєво підвищити професійний рівень - це пройти стажування в США. Отриманий досвід допоможе стати справжнім професіоналом у своїй галузі і отримати гідну роботу у себе на Батьківщині. Приємним бонусом для стажистів буде знайомство з культурою країни і незабутні враження від поїздки в Америку!

список спеціальностей

Пройти практику для студентів або стажування молодим фахівцям в США є в таких сферах діяльності, як:

• Гуманітарні знання і культура;
  • Сфера освіти, громадські знання;
  • Соціальне обслуговування;
  • Сільське господарство, лісництво і рибальство;
  • Будівельна сфера;
  • Готельний бізнес, туризм;
  • Медична галузь;
  • Фінанси, менеджмент, ведення бізнесу;
  • Засоби масової інформації;
  • Сфера управління, право;
  • Технічна і виробнича галузь;
  • Дизайн, архітектура.

Загальні вимоги до стажистам - це вік, старше 18 років і добре знання мови на рівні upper-intermediate, підтверджене сертифікатом TOEIC, TOEFL або їх еквівалентом.

Для проходження стажування необхідно отримати сертифікат про знання мови на певному рівні

програми стажувань

Для іноземних студентів в США можливі три види стажувань:

• Internship - студентська практика перед дипломом або післядипломна стажування для випускників вузів. Важлива умова: бути студентом вузу або молодим фахівцем, який отримав диплом не пізніше року тому.
  • Сareer Training - професійна практика для спеціалістів з досвідом роботи за отриманою спеціальністю не менше року або фахівців, які мають за плечима 5-ти річний стаж роботи в запланованої для стажування галузі.
  • Alien Physician Program - стажування для студентів-медиків. Для неклінічну практики необхідно, щоб стажист представив документ, в якому зазначено, що студент не братиме участі в наданні медичної допомоги хворим, а його діяльність обмежиться консультаціями, спостереженнями і дослідженнями. Проходження клінічної практики можливе після здачі студентом спеціального кваліфікаційного іспиту, пред'явлення листа від міністерства охорони здоров'я країни проживання майбутнього стажиста про те, що їм потрібні подібні фахівці, і підписаного договору з організацією в США, де буде проходити стажування.

Тривалість стажування може становити 6, 12 або 18 місяців. Реалізацією програм займаються громадські та державні організації, а також приватні фірми в Америці. Стажування може бути оплачуваною з невеликим окладом від 750 до 1500 доларів на місяць або неоплачуваної. В останньому варіанті стажист всі фінансові витрати за проживання бере на себе, отримуючи в нагороду неоціненний досвід роботи.

самостійний пошук

Бажаючим знайти гідне місце для проходження професійної практики в Америці зовсім необов'язково звертатися за допомогою до агентствам-посередникам. Володіючи інтернетом, можна знайти саме те, що вас як фахівця приваблює найбільше, а не те, що пропонують консультанти за певну плату.

В першу чергу потрібно підібрати місце стажування через сайти пошуку роботи. Можна пройтися по офіційним сайтам конкретних компаній або знайти візового спонсора, який допоможе організувати стажування, але це по суті ті ж посередники, послуги яких коштують чималих грошей.

Другим кроком, буде відправка резюме, супровідний лист і рекомендацій від викладачів. Якщо ваша кандидатура сподобалася потенційному роботодавцю, то вас чекає співбесіда в телефонному режимі або по скайпу. Важливо бути поінформованим про діяльність компанії, вміти чітко і грамотно викласти свої здібності і аргументувати, чому саме вам потрібна ця робота!

Відео: стажування в мовній школі США, Сан-Франциско

Дозвіл і отримання візи

Роботодавець затвердив вас для проходження стажування! Які подальші дії? Спочатку, Державним департаментом США проводиться перевірка роботодавця і самого кандидата на предмет відповідності всім вимогам. Роботодавець зобов'язаний надати детальний план стажування із зазначенням обов'язків працівника за формою DS-7002. Дозвіл вноситься в централізовану базу SEVIS, після чого майбутній стажист отримає форму DS-2019 на руки. При наявності цих двох форм можна подати в американське посольство документи на візу J-1 Exchange Visitor. Але це ще не є гарантією отримання візи, оскільки кандидат повинен пройти співбесіду зі співробітником консульства.

Централізована база SEVIS зберігає інформацію про студентів, які приїхали з обміну

У разі позитивної відповіді, прибувши в США, потрібно буде пройти обов'язкову реєстрацію в системі SEVIS в 20-ти денний термін від моменту дії форми DS-2019. Потім, ви повинні подати документи на оформлення карти соціального страхування, при наявності якої зі стажиста будуть стягуватися податки американській державі.

Механізм організації професійної практики в США не найпростіший, але цілком здійсненний. Головне - це справжнє бажання кандидата підвищити свій рівень володіння спеціальністю, добре знання англійської мови, а також сприяння приймаючої компанії і організації-спонсора.

Які подальші дії?