Чарівний світ мінералів: рідкісні зелені гранати і рубін, що передбачає біду - Новини Одеси - В Одесі показують колекцію музиканта і професора Євгена Лукашова | СЬОГОДНІ

1. Чарівний світ мінералів: рідкісні зелені гранати і рубін, що передбачає біду 8 травня 2016, 7:20...
  2. Орфографічна помилка в тексті:
  3. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  4. АВТОР:
  5. Орфографічна помилка в тексті:
  6. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  7. АВТОР:
  8. Орфографічна помилка в тексті:

Виставка мінералів. Фото: Сегодня.

На виставці "Кам'яна веселка" в музейно-виставковому центрі "Червоний квадрат" одесити можуть зануритися в чарівний світ мінералів. Тут представлена ​​колекція члена президії Українського фонду миру, музиканта і професора Євгена Лукашова. Одного разу, відпочиваючи в Коктебелі, майбутній колекціонер виявив камені, зачарували його. З тих пір любов до мінералів не покидала музиканта, який почав полювати за камінням, і з гастролей привозив нові зразки для своєї розростається колекції.

"Я давав концерти, а в подяку місцеві жителі підносили камені, хоча доводилося й самому спускатися в глибокі відкриті кар'єри, наприклад в Соколовський рудник в Казахстані, і побувати на родовищі агатів у Вірменії ", - згадує Лукашов.

Камінь від підступних отруєнь

Гранат класичного червоного відтінку завоював популярність завдяки тому, що покладів його виявилося найбільше. Тим часом камінь буває чорного і зеленого кольорів. У середньовіччі розтертий гранат пили з водою від шлункових болів, а хрестоносці надягали перстень з каменем, вірячи, що він оберігає від отруєння отрутами.

Кубки з аметисту проти сп'яніння

Зразки аметистів світлих і насичених відтінків бузкового - найдорожчі різновиди кварцу. Згідно з біблійними описами, аметист був одним з 12-ти дорогоцінних каменів в пекторалі первосвященика Аарона. Стародавні греки вважали, що камінь перешкоджає сп'яніння, тому пили лише з аметистових кубків.

Рідкісний мінерал з чари в кабінеті Форда

Незважаючи на те, що чароїт не дорогоцінний, а камінь, його ціна зростає з кожним роком, адже в світі відомо тільки одне родовище мінералу на річці Чара в Якутії. На міжнародному геологічному конгресі, який проходив після відкриття каменю в 1948-му, його назвали "мінералогічної сенсацією", а першим художнім виробом з чароита став головний приз XI міжнародного кінофестивалю в Москві - бузковий земну кулю. Вчені з'ясували, що колір каменя поряд з мерехтливим переливом надає заспокійливу дію. Автомобільний магнат Генрі Форд облицював чароитом свій кабінет, а Папа Римський Іоанн Павло II заздалегідь придбав плиту з чароита для свого саркофага.

Українські топази і рубін-провидець

Поліхромні топази золотисто-коричневого і димчасто-блакитних відтінків добули в Україні, на Волині. В Ассирії вважали, що носіння мінералу робить його володарів чесними, порядними та великодушними, а також захищає від нападів астми. Цей камінь використовували також як захист від божевілля, безсоння і злого погляду недругів. Поруч з топазами - непрозорий мінерал рубіна. У музеї кажуть, що досвідчений ювелір може витягти з нього прозорий коштовний камінь, позбувшись від зайвої породи. За повір'ями, монархи носили рубін, який напередодні біди ставав темніше, вказуючи господареві на прийдешню небезпеку.

попит   на опал знизився через роман Скотта

Опал вважається національним каменем Австралії, де знаходиться 97% світового видобутку мінералу. Римляни вважали, що він приносить удачу, а в 1829-м після виходу в світ історичного роману Вальтера Скотта "Анна Гейерштейнская, діва Мороку", в якому опал погубив володарку, попит на нього впав в два рази і залишався низьким ще 20 років.

Агат зберігає зодчих і рятує від укусів змій

У колекції Євгена Лукашова є безліч агатів з Чукотки. Цей вид кварцу знаменитий різноманітністю забарвлення і візерунків. У давнину агату надавали форму очі і поміщали в очниці статуй, в середні століття мінерал застосовували при укусах змій і скорпіонів, а в епоху Ренесансу в Італії його вважали талісманом художників і зодчих.

Авантюрин з блискітками і скам'яніле дерево

Ще один різновид кварцу - авантюрин. У колекції можна побачити рідкісний зразок цього мінералу з блискітками, є в зборах також зелена яшма і лазурит, з якого в давнину виготовляли блакитний барвник. Крім різноманітних мінералів, в музеї представлені і відполіровані зразки скам'янілої деревини.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чарівний світ мінералів: рідкісні зелені гранати і рубін, що передбачає біду". інші Новини Одеси дивіться в блоці "Останні новини"

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Спасибі! Повідомлення надіслано.