Бесіда з Анатолієм Гусєвим

27 січня 2017 року Іванівському залі РДБ на виставці «Книга очима дизайнера» відбулася бесіда з відомим книжковим дизайнером, учасником виставки - Анатолієм Гусєвим. Відвідувачі поспілкувалися з дизайнером, дізналися багато цікавого про його професії.

Анатолій Гусєв народився в 1963 році в Москві. У 1982 році з відзнакою закінчив Московське художнє училище пам'яті 1905 року, в 1987-му - з відзнакою Московське вище художньо-промислове училище імені графа С. Г. Строганова (нині академія). З 1996 року - дизайн-директор, з 1999-го - арт-директор ВД «Коммерсант». Дизайнер і художній керівник всіх видань державного урядового концерну «Російська газета». Засновник і перший керівник курсу «Дизайн періодичних видань» в Британській вищій школі дизайну (2006-2009); професор Московського державного художньо-промислового університету імені графа С. Г. Строганова (2000-2010).

Член Спілки художників Росії. Член Спілки дизайнерів Росії. Академік Академії графічного дизайну (2001-2006 - віце-президент). має безліч нагород .

Книжковий дизайнер Анатолій Гусєв, в процесі відбору книг для виставки «Книга очима дизайнера»   Участь в проекті «Книга очима дизайнера» справило на Анатолія особливе враження, про який він говорить так:

«На Афінському акрополі за часів Перикла проектували відразу недалеко від храму Ніки Аптерос (богині перемоги) пінакотеку і бібліотеку. І це правильно. Геніальний архітектурний ансамбль акрополя, строгі пропорції Парфенона можна зрозуміти тільки натренувавши очей в сховищах книг і творів мистецтва. Тому наша бібліотека може стати таким акрополем, місцем зустрічі з істиною і своєю перемогою для багатьох громадян, громадським храмом знань, про який мріяв ще Олександр Іванов ».

Для виставки «Книга очима дизайнера» Анатолій Гусєв вибрав з фондів РДБ раритетні видання XVII-XX століть:

• Ернст Браун. Новітнє підставу і практика артилерії Ернеста Брауна капітана артилерії під Гданську 1682 року. Надруковано славенськи велінням царської величності. - Москва: Московський друкарський двір, 1709.
  • Пасхальна Агада. - Амстердам: Ашер Аншель бен Еліезер Хазан і Іссахаре Бер бен Авраам Еліезер, 1695.
  • Федір Полікарпович Полікарпов-Орлов. Буквар славено-греко-латинську. - Москва: Синодальна друкарня, 1701.
  • Осип Абрамович Рівош. Графіки для розрахунку залізобетонних конструкцій. - Петроград: друкарня «Будівельник», 1915. Ч. 2.
  • Трактор СТЗ-НАТІ. - Москва, 1930-е.

Учасники проекту вибирають книги.Зліва направо: книжкові дизайнери Микола Калінін,Олександр Конопльов і Анатолій Гусєв

Для сучасної частини експозиції дизайнер вибрав десять своїх кращих робіт:

• Політех. - Москва: Фонд розвитку Політехнічного музею, 2012.
  • Західники і націоналісти: чи можливий діалог? - Москва: Фонд «Ліберальна місія»; Об'єднане гуманітарне видавництво, 2003. - (Серія «Ліберальна місія»).
  • Гінзбург Карло. Міфи - емблеми - прикмети. Морфологія і історія. - Москва: Новое издательство, 2004. - (Серія «Нова антропологія»).
  • Російська імперія в зарубіжній історіографії антологія. - Москва: Новое издательство, 2005. - (Серія «Нові кордони»).
  • Ейзенштейн про Мейєрхольда, 1919-1948. - Москва: Новое издательство, 2005.
  • Юр'єв Олег. Франкфуртський постріл вечірній. Збірник віршів. - Москва: Новое издательство, 2007. - (Серія «Нова серія» [поезія]).
  • І час і місце. Історико-філологічний збірник до шістдесятиріччя Олександра Львовича Осповат. - Москва: Новое издательство, 2008. - (Серія «Нові матеріали і дослідження з історії російської культури»).
  • Коммерсант: ювілей до 100-річчя газети і 20-річчю відновлення видання. - Москва, 2009. - (Альбом).
  • Лосєв Лев Володимирович. Меандр. Мемуарна проза. - Москва: Новое издательство, 2010. - (Серія «Без назви»).
  • Глупостіхія. Британська поезія нісенітниці. - Москва: Бослен, 2014. - (Серія «Інший і той же самий» = «Alter et idem»).

Нагороди:

Друга премія на Всесоюзному конкурсі мистецтва книги (1988). Диплом Івана Федорова на Всесоюзному конкурсі мистецтва книги (1989). Російський національний приз в області дизайну «Вікторія», диплом лауреата «Краща робота року в області дизайну» (1996). Диплом за кращий макет газети і спеціальний диплом Академії графічного дизайну на Всеросійській виставці-конкурсі «Кращий газетно-журнальний дизайн Росії» (1997). Срібний диплом на Всеросійській виставці-конкурсі «Кращі знаки та логотипи Росії» (1998). Диплом Спілки дизайнерів Росії на Московському міжнародному бієнале графічного дизайну «Золота бджола» (1998). Корпоративний календар для ВД «Коммерсант» визнаний кращим в 2011 році. Диплом лауреата за «Кращий дизайн книги» на Всеросійському конкурсі «Образ книги» (2014 року). Лауреат Національної премії «Медіа-менеджер Росії - 2009».
Плакат, підготовлений до плакатної акції «Post Past. До 250-річчя Державного Ермітажу », прийнятий в колекцію Державного Ермітажу.
Персональна виставка: Москва (2015).