Пермський художник Олександр Жунев не розмістив монументальне графіті Дягілєва на гімназії №11

Пермський вуличний художник Олександр Жунев не займатиметься виготовленням і розміщенням монументального портрета імпресаріо Сергія Дягілєва на фасаді нової будівлі гімназії №11 (ім. Дягілєва). Про це він повідомив на сторінці в соцмережі.

«Запропонував цю ідею керівництву гімназії, ми разом розробили проект для участі в конкурсі соціальних проектів, отримали грант. Здавалося б, справа залишалася за малим - намалювати і узгодити ескіз, та нанести малюнок на фасад. Але не тут-то було », - пише художник. Після розгляду кількох ескізів проекту, керівництво гімназії вирішило їх не реалізовувати. Сторони не дійшли згоди в питанні зображення легендарного імпресаріо.

Художник зауважує, що в ескізі портрета врахував не тільки особливості мальованої об'єкта, але і розташування конструктивних елементів будівлі, де мав з'явитися графіті.

«Я намагаюся працювати не тільки з дизайном, але і зі змістом, передаючи його яскравим, зрозумілим навіть для простого глядача мовою (хоча деякі смисли можуть бути глибше і доступні не для всіх). Вивчаючи біографію Дягілєва для створення ескізу, я, як людина, так чи інакше пов'язаний з артом, відчув його головну місію в тому, що він відкрив російського мистецтва «вікно» на світову сцену. У нашій країні адже і до цього дня дуже замкнута культурне середовище, вилізти за межі якої досить важко, багато в чому «завдяки» тотальної ролі держави. Ось саме те, що Дягілєв був «вікном», мені і хотілося зобразити. Але я ж роблю не просто картину, яку можна повісити де завгодно: я «прив'язаний» до конкретного будинку, тому повинен враховувати його особливості, підкреслити їх і зробити доречним малюнок. Причому стиль повинен бути співзвучний і з сучасністю, і з епохою діяльності Сергія Павловича. А головне, раз це мій авторський проект, то малюнок повинен бути дійсно авторським, а не копіркою чужого стилю », - зазначив автор.

Представник гімназії В'ячеслав Димов розповів Business-class, що співпраця з Олександром Жунев освітній заклад не переривали. «Художнику рекомендували внести зміни в ескізи. Дягілєв - фігура багатозначна. Ми хочемо, щоб портрет відображав Дягілєва, як пропагандиста російської культури. Художнику ми рекомендували відобразити в ескізі саме це. Зрозуміло, що у кожного своє бачення, але татуювання на руці Дягілєва бути не повинно (присутній на одному з ескізів). Художнику запропонували її прибрати, він не захотів. Від гімназії відмови у співпраці не було, це творчий процес узгодження. Наскільки відомо, не надходило офіційної відмови і від Олександра Жунев », - зауважив В'ячеслав Димов.

Відзначимо, про бажання намалювати гігантський портрет відомого імпресаріо Сергія Дягілєва Олександр Жунев повідомив на початку червня цього року. Графіті готувалося в рамках проекту «Стіна пошани». «Це серія великих стріт-арт робіт, присвячених людям, котрі прославили наше місто, яку я почав в минулому році з портрета футуриста Василя Каменського», - згадував автор.

Фото: Скріншот сторінки в Facebook.com - aleksandr.zhunev