Московський державний інститут міжнародних відносин (університет) МЗС Росії (МДІМВ)

Контакти:
119454, Москва, просп. Вернадського, д. 76; тел. (495) 434-00-89
www.mgimo.ru

Відгуки (1)

Ліцензія серія АА №003377, рег. №3374 від 07.05.2010 р
Свідоцтво про державну акредитацію серія ВВ №000453, рег. №0450 від 03.06.2010 р

МДІМВ є одним з найстаріших університетських центрів країни з підготовки фахівців міжнародного профілю. Датою створення університету прийнято вважати 14 жовтня 1944 року і коли Раднарком перетворив створений роком раніше Міжнародний факультет Московського державного університету імені М.В.Ломоносова в самостійний інститут. Перший набір в МГІМО склав 200 студентів. З 1946 року на навчання в МГІМО стали направлятися студенти із зарубіжних країн. У перші роки в вузі існувало три факультети: міжнародний, економічний і правовий. У 1954 році в МДІМВ було відкрито східне відділення.

Це сталося в результаті злиття з одним з найстаріших російських вузів - Московським інститутом сходознавства, наступником Лазаревського училища, створеного в 1815 р До МДІМВ відійшла і знаменита Лазаревська бібліотека, яка не мала собі рівних за складом сходознавчі літератури в Москві. У 1994 р Інститут отримав статус університету.

МДІМВ-Університет підтримує партнерські наукові зв'язки з багатьма університетськими та навчальними закладами не тільки в СНД, але і в далекому зарубіжжі. Університет виконує функції координатора діяльності ВНЗ Росії і республік СНД по ряду напрямків наукової і навчальної роботи: міжнародні відносини, регіонознавство, зв'язки з громадськістю та реклама. Партнерські зв'язки з іноземними університетами (США, Франції, Німеччини, Японії, Індії, Китаю) мають на меті зробити внесок у створення загального освітнього простору, реалізувати співробітництво в рамках Болонського процесу. Ряд іноземних вчених, державних і громадських діячів зарубіжних країн стали Почесними докторами МДІМВ. У той же час університет активно співпрацює з російськими науковими та навчальними закладами, зокрема, з Московським, Петербурзьким і Казанським університетами, де засновані факультети міжнародних відносин, а також з інститутами Російської академії наук.

Московський державний інститут міжнародних відносин (Університет) МЗС Росії, будучи великим університетським комплексом, зберігає за собою роль унікального навчально-наукового центру, авторитет якого високий не тільки в нашій країні, а й за її межами. Підготовку за напрямами і спеціальностями в галузі міжнародних відносин, регіонознавства, політології, світової економіки, юриспруденції, менеджменту, журналістики та зв'язків з громадськістю в шести інститутах, на семи факультетах і на 68 кафедрах Університету здійснюють понад 150 професорів, докторів наук, понад 400 кандидатів наук , більше 300 доцентів і майже 400 викладачів високої кваліфікації. Серед них більше двох десятків дійсних членів і членів-кореспондентів Російської академії наук, спеціалізованих російських і міжнародних академій, сімнадцять Заслужених діячів науки Росії. Це, безсумнівно, забезпечує високий педагогічний і науковий рівень підготовки студентів.

На даний момент в МДІМВ здійснено перехід до прийнятої в усьому світі багаторівневій системі освіти, що включає чотирирічну підготовку бакалаврів з можливістю продовження навчання для отримання ступеня магістра. В основі системи навчання в МДІМВ за всіма спеціальностями та напрямками підготовки лежить навчальний план, виконання якого є обов'язковою умовою отримання диплома про вищу освіту для всіх студентів. Такі навчальні плани розроблені по кожному напрямку, спеціальності та спеціалізації, за якими проводиться навчання. Вони включають в себе підготовку з двох іноземних мов і циклам загальних гуманітарних і соціально-економічних, загальних математичних і природничо-наукових, загально-професійних дисциплін, що складають основу університетської освіти нашого випускника, а також по циклу спеціальних дисциплін, в ході вивчення яких здійснюється спеціалізована підготовка студентів .

Крім цього обов'язкового плану і за умови його виконання, студент може прослухати факультативні курси, вивчати додаткові мови. У нас є найширші можливості для різнобічного освіти. В процесі навчання студенти використовують загальноінститутських навчально-лабораторну базу: фонди Наукової бібліотеки МДІМВ, комп'ютерні класи, зали для роботи в мережі Інтернет, мультимедійні лабораторії, лінгафонні кабінети, лабораторії кафедр. Важливим фактором для студентів МДІМВ є наявність в Університеті військової кафедри. Студенти не тільки отримують відстрочку від служби в армії, а й освоюють програму підготовки офіцерів запасу і набувають вельми корисну спеціальність - військовий перекладач, оволодіння якої дозволяє їм значно підвищити свій рівень знання іноземної мови.

Факультети і навчальні інститути:

• факультет Міжнародних відносин
  • Міжнародно-правовий факультет
  • факультет Міжнародних економічних відносин
  • факультет політології
  • факультет Міжнародної журналістики
  • факультет Міжнародного бізнесу та ділового адміністрування
  • Інститут зовнішньоекономічних зв'язків
  • Міжнародний інститут управління
  • Інститут європейського права
  • Міжнародний інститут енергетичної політики і дипломатії
  • Факультет базової підготовки
  • Інститут додаткової професійної освіти
  • Європейський навчальний інститут при МГИМО (У) МЗС Росії

Відгуки: 1

Портал Вузи Росії є спеціалізованим інформаційним ресурсом, що має на меті просування інформації про умови вступу та навчання у вищих навчальних закладах Російської Федерації. На сайті представлено понад 1000 вузів РФ, т.ч. вузи Москви, вузи Санкт-Петербурга, вузи Самари, вузи Єкатеринбурга, вузи Казані, вузи Новосибірська, вузи Уфи, вузи Краснодара, вузи Владивостока і інших міст Росії. Розміщення докладної інформації про вузи в базі даних порталу здійснюється редакцією порталу на підставі загальнодоступної інформації про навчальні заклади з посиланням на сайти вузів за вибором редакції.