Башкирська державний педагогічний університет імені М. Акмулли

1. Історія
  2. структура

Башкирська державний педагогічний університет ім. М. Акмулли
(БДПУ ім. М. Акмулли) Башкирська державний педагогічний університет ім Оригінальна назва

М. Аҡмулла ісем. Башҡорт дәүләт педагоги університети (М. Аҡмулла ісем. БДПУ)

міжнародна назва

Bashkir State Pedagogical University named after M. Akmulla

Рік заснування

ректор

Асадуллин, Раиль Мірваевіч

Розташування

Уфа

Юридична адреса

вул. Жовтневої революції, 3а

сайт

bspu.ru

Башкирська державний педагогічний університет ім. М. Акмулли (БДПУ ім. М. Акмулли) ( башк. М. Аҡмулла ісем. Башҡорт дәүләт педагоги університети (М. Аҡмулла ісем. БДПУ)) - є державним освітнім закладом вищої професійної освіти федерального підпорядкування. Сьогодні в складі Башкирського державного педагогічного університету ім. М. Акмулли 5 інститутів, 7 факультетів, 48 кафедр.

Башкирська державний педагогічний університет ім. М.Акмулли має ліцензію Федеральної служби з нагляду в сфері освіти і науки від «11» лютого 2010р. реєстраційний № 2736, серія АА № 002746 на право здійснення освітньої діяльності за 13 освітніми програмами середньої професійної освіти, 74 освітніх програм вищої професійної освіти, 34 програм аспірантури і 13 програмами додаткової освіти. Свідоцтво про державну акредитацію від «17» лютого 2010 р реєстраційний номер 0186, серія ВВ № 000188.

Університет будує свою діяльність на підставі Закону Російської Федерації «Про освіту», Федерального закону «Про вищу і післявузівську професійну освіту», Федеральних державних освітніх стандартів, Статуту Університету, прийнятого на конференції науково-педагогічних працівників, представників інших категорій працівників і що навчаються в БДПУ ( протокол № 1 від «5» вересня 2001 г.), затвердженого Міністерством освіти РФ в 2001 р з доповненнями і змінами, прийнятими конференцією науково-педагогічно працівників, представників інших категорій працівників і учнів ( «4» листопада 2004 року, протокол №2, і «23» травня 2006 року, протокол №1), а також локальних актів, що регламентують діяльність Університету.

За час своєї роботи університет випустив більше 40 тисяч фахівців. Входить в 20 кращих педагогічних ВНЗ-ів країни [1] .

Університет випускає газету «Аудиторія» [2] і «Педагогічний журнал Башкортостану», який входить до переліку журналів, рекомендованих ВАК Росії для публікації матеріалів кандидатських і докторських дисертацій з педагогіки. [3] .

Історія

Башкирська державний педагогічний університет імені Міфтахетдіна Акмулли був створений в Уфі 9 січня 1967 роки як інститут. Він же став наступником і продовжувачем кращих традицій вищої педагогічної освіти в Башкортостані.

Перший вчительський інститут в республіці був створений в 1909 році. З 1919 року він був перетворений в інститут народної освіти, до складу якого входили чотири факультети: соціально-історичний, біолого-географічний, фізико-математичний і літературно-лінгвістичний. Цей навчальний заклад підвищеного типу готувало вчителів шкіл і технікумів.

З 1923 року інститут отримав назву «Практичний» і став додатково готувати фахівців сільського господарства. У 1929 році на його базі було створено Башкирська державний педагогічний інститут ім. Тімірязєва, перетворений в 1957 році в Башкирська державний університет.

Однак потреба в розвитку вищої педагогічної освіти, в підготовці вчительських кадрів високої кваліфікації була висока. На той час менше третини вчителів республіки мали вищу освіту. За багатьма спеціальностями взагалі не велося підготовки. Новостворений Башкирська державний педагогічний інститут успішно впорався з цим завданням.

Уже в 1976 році він був визнаний вузом першої категорії. А в 2000 році Башгоспедінстітут перейменований в Башкирська державний педагогічний університет, і трохи пізніше йому присвоєно ім'я М. Акмулли .

структура

• Художньо-графічний факультет
  • Факультет психології
  • Фізико-математичний факультет
  • Інститут історичної та правової освіти
  • Інститут філологічної освіти і міжкультурних комунікацій
  • Природничо-географічний факультет
  • Факультет фізичної культури
  • Факультет башкирської філології
  • Соціально-гуманітарний факультет
  • Інститут професійної освіти та інформаційних технологій
  • інститут педагогіки
  • Інститут підвищення кваліфікації і професійної перепідготовки

адреси корпусів

• 1 корпус - г. Уфа, вул. Жовтневої революції, 3а к1
  • 2 корпус - г. Уфа, вул. Жовтневої революції, 3а к2
  • 3 корпус - г. Уфа, вул. Жовтневої революції, 3а к3
  • 4 корпус - г. Уфа, вул. Жовтневої революції, 55
  • 5 корпус - г. Уфа, вул. Чернишевського, 25а
  • 6 корпус - г. Уфа, вул.
  • 7 корпус - г. Уфа, вул.
  • 8 корпус - г. Уфа, вул.
  • 9 корпус - г. Уфа, вул.
  • 10 корпус - г. Уфа, вул.
  • 11 корпус - г. Уфа, вул.

викладачі

Примітки