"На верхніх поверхах уже руйнуються перекриття": готель "Исеть" чекає глобальна ремонт на 14,5 мільйона

Є думка, що своїм вигнутим видом будівля зобов'язане формі серпа.

Готель "Исеть" стане багатофункціональним готельним комплексом. У ній будуть як готельні номери, так і конференц-зали, але в торговий центр вона не перетвориться. Так запевнили E1.RU у філії федерального державної бюджетної установи культури АУІПІК по УрФО.

Тут до 21 червня повинні вибрати переможця конкурсу на "розробку науково-проектної документації щодо пристосування об'єкта культурної спадщини" Готель "Исеть" для сучасного використання ". Відповідний конкурс оголошений на сайті держзакупівель .

Учасники конкурсу повинні підготувати проект реставрації пам'ятника конструктивізму, але при цьому нічого глобально змінюватися не повинно. Ціна контракту складає 14 з половиною мільйонів рублів.

- Така значна сума передбачає значну роботу. В технічному завданні у нас прописано, що потрібно саме пристосування об'єкта культурної спадщини під сучасне використання. Це буде робитися на розсуд проектантів, які виконують роботу. Спершу будуть проводитися дослідження, тобто цілий комплекс робіт. А завдання - зробити багатофункціональний готельний комплекс, де будуть задіяні всі поверхи, - пояснили Е1.RU в філії АУІПІК по УрФО. - Зараз поки буде готуватися проект, а потім почнуться роботи. Зрозуміло, що в тому вигляді, в якому готель був, вона свій функціонал вже втратила. Ніяких змін під торговий центр навіть не розглядається.

Ніяких змін під торговий центр навіть не розглядається

На десятому поверсі готелю немає нічого. Брудні стіни, рвані шпалери, роздроблений паркет. Так виглядає готель "Исеть" до приходу в неї художників бієнале у 2015 році. На десятому поверсі готелю немає нічого А це коридори.

Зміни з "Ісет" потрібні, щоб залучити інвестора, який би вдихнув в будівлю друге життя. Переможець конкурсу повинен представити такий проект, щоб, не змінюючи вигляд пам'ятника, зуміти його "продати". За задумом, на першому поверсі будуть розміщуватися ресторани, кафе, конференц-зали для проведення нарад, а вище будуть готельні номери.

Як випливає з технічного завдання на сайті держзакупівель, переможцю конкурсу належить вирішити, як зміняться фасади, фундамент, сходи, вхідна група, вікна та дах, підлога, а також прилегла територія. При цьому обумовлюється, що будівля повинна бути перетворено в готельно-багатофункціональний комплекс класу "три зірки". Не можна буде нічого надбудовувати і прилаштовувати рекламні конструкції, а також змінювати колір фасадів.

На розробку проекту розрахований на півроку з моменту отримання дозволу на проведення робіт.

План підвалу 1984 року в заявці техзавдання. План підвалу 1984 року в заявці техзавдання Так було зовні. А так - всередині.

- Готель "Исеть" - це об'єкт культурної спадщини федерального значення. В даний час він не використовується в зв'язку з його аварійним станом. Використовується тільки 1-й поверх там, де ресторани. Спершу буде розроблена науково-проектна документація. Потім послідує узгодження. Наскільки ми знаємо, проблема на верхніх поверхах з перекриттями. Вони руйнуються, цемент відвалюється. Верхні поверхи в аварійному стані. Мета зараз - привести об'єкт в належний вигляд і використовувати його, - уточнили в обласному управлінні з охорони об'єктів культурної спадщини.

У документації показані і всі руйнування, які є і зараз.

В "Исети" зараз руйнуються дерев'яні перекриття на верхніх поверхах. Це не дивно, адже готель будувалася в 30-х роках разом з містечком Чекістів . Будівля спочатку було спроектовано і побудовано як гуртожиток для молодих і малосімейних офіцерів НКВД. Цей готель дуже любили розміщувати на фотолистівках з комплекту "Міста СРСР".

Будівля-пам'ятник пустує з 2013 року. Ненадовго вдихнути в нього життя вдалося минулої осені - готель "Исеть" стала головним майданчиком 3-й Індустріальної бієнале.

Текст: Анастасія МОСКВІНА
Фото: Артем Устюжаніна / E1.RU; zakupki.gov.ru