У Житомирі на відкритті будинку культури встановили 3-метрову ляльку-мотанку (фото)

Гігантська лялька-мотанка в Житомирі / УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, у заході взяли участь керівники міста та області, духовенство, працівники нового установи, громадські активісти, історики та журналісти - всього близько ста чоловік.

В рамках урочистого відкриття відбулися мітинг біля пам'ятника Тарасу Шевченку і літературно-музична композиція.

Читайте також У Житомирі прийняли присягу 229 патрульних поліцейських (фото)

Відтепер Будинок української культури, або «Український дім», як його вже називають жителі міста, почне працювати в Житомирі.

УНІАН

Для цього був відреставрований і переобладнаний старовинний особняк нотаріуса Івана Філіппова.

Для відкриття Будинку української культури як етно-мистецького центру з бюджету міста було виділено 1,1 млн грн.

Концепція центру передбачає, що кожна експозиція змінюватиметься щомісяця. Зараз там розміщена експозиція видатних діячів Житомирщини: Івана Виговського, Святослава Ріхтера та інших .Возле нього встановлені 3 флагштока з прапорами України, Житомира, Євросоюзу, а також стела «Український дім». Також встановлена ​​лялька-мотанка висотою 3,5 метра.

У цьому культурному центрі будуть також діяти школи майстрів, вишиванок, українських творів, гуртки і т. П.

Будинок української культури також буде місцем зустрічі інтелігенції, молоді, науковців, місцем проведення майстер-класів та презентацій, розміщенням цікавих виставкових експонатів.

Також він буде співпрацювати зі столичним державним підприємством «Мистецький Арсенал» з питань проведення різних заходів.

З сьогоднішнього дня в Будинку української культури працюватимуть 6 виставкових залів, де представлена ​​велика кількість експонатів - вироби народної творчості, побутові речі та зброя козацької епохи, картини житомирських художників.

На відкритті культурного центру виступили: відома українська співачка Ніна Матвієнко, житомирська хорова капела "Орея" та інші. Отець Богдан Свято-Михайлівського кафедрального собору УПЦ КП благословив відкриття Будинку української культури. Також встановлену біля центру ляльку-мотанку зареєстрували представники Книги рекордів України як новий рекорд "на найбільшу ляльку-мотанку, виготовлену зі збереженням правильних і точних пропорцій і згідно з українськими традиційними правилами народної творчості".

Довідка УНІАН. Маєток адвоката і нотаріуса Філіппова є пам'ятником архітектури місцевого значення, побудованим в стилі бароко в 1903 році.

Раніше в цьому приміщенні знаходилися кілька управлінь Житомирської міської ради та комунальне підприємство.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter