«Ніч музеїв - 2013» і спеціальний маршрут The Village

1. Катерина Карпова

Цього року «Ніч музеїв» для пізніх відвідувачів відкриє більше 80 виставкових майданчиків, бібліотек і навіть Літній сад. Крім нього, вперше в міжнародній акції візьмуть участь Філармонія імені Шостаковича, некрополь Музею міської скульптури, «Скороход» і ще 12 місць. Всі вони підготували для відвідувачів спеціальну програму, присвячену загальній темі «Відкриття».

Музейний фестиваль почнеться 18 травня в 6 годині вечора і триватиме до 6 ранку. Цього року переміщатися між музеями стало ще простіше. Крім спеціальних автобусів, курсують по п'яти музейним маршрутами , На рейс вийдуть і нічні автобуси, дублюючі гілки метро, ​​а між «Спортивній» і «Адміралтейській» буде їздити вагон-човник . Квитки - разовий і єдиний за 350 рублів - можна буде купити на місці або заздалегідь в будь-якому з музеїв-учасників.

Катерина Карпова

координатор «Ночі музеїв»

«Ніч музеїв» - щорічна акція. Щоб кожен рік музейні програми були новими, і їх було цікаво дивитися навіть тим, хто вже побував в цьому ж музеї в минулому році, ми зробили фестиваль тематичним. Цього року тема - «Відкриття». З музейними експонатами та колекціями адже пов'язано багато найнесподіваніших відкриттів. Тема дозволяє музеям говорити про відкриття, які важливі для науки, прогресу, історії; відкриттях, які змінили наше уявлення про навколишній світ або протягом повсякденному житті.

Як і в минулому році, міська інтернет-газета The Village склала свою програму по «Ночі музеїв». У 2013-му ми вибрали найцікавіші майданчики з знову приєдналися до акції.

Дирекція Філармонії підготувала одну з найбільш розгорнутих програм для фестивалю. З 6 вечора і до 6 ранку музиканти гратимуть «нічну музику»: від «Місячної сонати» Бетховена, «Маленької нічної серенади» Моцарта до «Місячного П'єро» Шенберга. Світанок відвідувачі Філармонії зустрінуть під імпровізації молодого музиканта Тимура Халіуллін. Всю ніч в фойє працюватиме кафе і екскурсовод, що розповідає про історію будівлі Дворянського зібрання.

Музей міської скульптури цього разу відкриє відвідувачам свій некрополь. Супроводжувати їх будуть «гості з минулого»: дами і кавалери XIX століття, художник, музикант і літератор. У програмі кілька авторських екскурсій, які відкривають таємниці вже померлих петербуржців і розповідають про реставрацію меморіальних пам'ятників.

Російський музей відзначає своє професійне свято безкоштовним входом в усі свої філії. Однак годинник роботи змінить тільки Літній сад. На честь «Ночі музеїв» прогулятися по відреставрованому парку в центрі міста можна буде до 23:00. Спеціальної програми для відвідувачів не передбачено.

Спеціальної програми для відвідувачів не передбачено

Міські екоактивісти з «Роздільний збір» обіцяють перетворити філія Лермонтовці в «Новий Амстердам» - екологічний місто з книгами і велосипедами. У програмі для дітей: ігри, орігамі, розпис міських стін, розповідь про роботу ековолонтёров і зустріч з дитячим письменником Олексієм Шевченка. Для дорослих відвідувачів працюватиме виставка, присвячена історії міста, книжкової культури і останнім екологічним ідеям.

У кварталі Петрікірхе, де стоїть однойменна євангелічно-лютеранська церква, всю ніч присвятять Німеччини. Гостей проведуть за церковними підвалах, запросять на концерт органної музики і ансамблю німецької пісні і на виставку «Німецький Петербург». Від головного входу в Петрікірхе стартують екскурсії на німецькою та російською мовою, а в Російсько-німецькому центрі зустрічей - експрес-уроки з вивчення німецької.

Студія ByeBye Ballet приготувала для «Ночі музеїв» танцювальну інсталяцію: переходячи з кімнати в кімнату, відвідувач побачить низку хореографічних мініатюр, що відображають плин часу в танці. Музику для виступу вибирає сам глядач. В мансарді Lemonade, де всю ніч можна буде спробувати вегетаріанську кухню, виставлять графіком білоруської художниці Марусі Нізовцева і фотографії петербуржця Стаса Станьковского. У театральному центрі «Легкі люди» пройде квартирник, зрежисований Семеном Серзіним за участю акторів лабораторії SERiBRO, «Етюд-театру» і театру «Майстерня».

Тут пізніх гостей чекає «Уявний музей актуального мистецтва». Танцювальний перформанс «шести танцюючих чоловіків», музику для яких також виберуть глядачі, перерветься міні-лекціями про відкриття в філософії, живопису і словесності. У просторі виставлять творчі роботи студентів факультету вільних мистецтв і наук СПбГУ: фото- і відеооб'єктив та інсталяції, створені в рамках курсів «Мистецтво модерну» і «Мистецтво постмодерну» На завершення покажуть авангардні короткометражки Лінча і інших режисерів.

Акція, присвячена Міжнародному дню музеїв, народилася в Берліні в 1997 році. Незабаром вона поширилася по всій Європі, а до Петербурга дійшла в 2008-му. Протягом останніх двох років петербурзька «Ніч музеїв» була тематичною: в 2011-му - присвячена 50-річчю польоту Гагаріна в космос, а в 2012-му - петербурзьким таємниць. Тоді протягом 12 годин до мистецтва долучилися понад 100 000 жителів. Інформацію про всіх учасників петербурзької акції цього року можна вивчити на сайті проекту .

Фотографії: Діма Циренщіков, Alfonso Salgueiro Lora