Цікава прогулянка по Харкову: вулиця особняків

Цікава прогулянка по Харкову: вулиця особняків Максим Іванов https://cdn.segodnya.ua/img/article/7781/47_main_new.1481330997.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/7781/47_tn.1481330997. jpg 2016-12-10T14: 36: 03 + 02: 00 Харків Благовіщенська прихистила 200-літні будинки і будівлі епохи конструктивізму

На вул. Благовіщенській фрагменти самих різних етапів історії Харкова змішалися воєдино. Завдяки пам'яток саму по собі вулицю можна назвати музеєм архітектури. Тут можна побачити вишуканий бекетовского будинок і старовинні особняки, одному з яких вже понад 200 років, і більш сучасні будинки радянської епохи, а на початку вулиці - всім відомий Благовіщенський собор.

Завдяки храму, до речі, вулиця і отримала нинішню назву ще в XVIII столітті. Правда, з приходом "рад" вона довгі роки носила ім'я Карла Маркса. Лише в минулому році завдяки декомунізації їй повернули історичну назву. З самого початку вулицю облюбували дворяни, що сприяло бурхливу забудову. І цей факт не завадив відкриття на Благовіщенській лікарні для незаможних. А після будівництва залізниці вона стала грати важливе транспортне значення, адже поєднала вокзал з центром міста і ринком.

СТИЛЬНИЙ ДІМ З фасаду В СТИЛІ БАРОКО. ВІД ПАЛАЦУ ПИОНЕРОВ ДО ЦЕНТРУ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

Благородне двоповерхову будівлю на вул. Благовіщенській, 15, з достатком прикрашено декоративними елементами в стилі бароко. Фасад будинку відрізняється рустованими стінами, лучковими фронтонами над вікнами і раскрепованним карнизами на зубцях. За радянських часів воно служило районним палацом піонерів. Згодом кардинально призначення будинку не змінилося, тепер тут розташовується Центр дитячої та юнацької творчості №5, який відвідують понад 1000 дітей. У Центрі працюють хореографічні студії та різні гуртки - туризму, флористики, хорового співу.

СПАДЩИНА БЕКЕТОВА. СТАРОВИННИЙ ОСОБНЯК купці ПЕРЕТВОРИЛИ У ШКІРНО-ВЕНЕРОЛОГІЧНИЙ ДІСПАНСЕ Р

Один з найкрасивіших будинків на вул. Благовіщенській - справа рук видатного архітектора Олексія Бекетова. Монументальна споруда в стилі неоренесансу побудували 127 років тому, і до цього дня воно виглядає вельми представницький. У цій двоповерхівці красиво і незвично виглядають навіть віконні прорізи, чого вже говорити про декоративні ліпних деталях на фасаді. У минулому будинок належав відомому харківському купцеві Лаврентію Соколову, а з приходом більшовиків в ньому відкрили диспансер. В наші дні тут знаходиться обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер №1.

200-РІЧНИЙ ОСОБНЯК. МІНІ-МУЗЕЙ І бюро судмедекспертизи

На вул. Благовіщенській, 21 стоїть єдина громадянська споруда XVIII століття, що дійшла до наших днів у практично незмінному вигляді. Перший власник особняка - голова кримінальної палати фон Мюнстер. Потім тут жив відомий збирач творів мистецтва Борис Філонов, який перетворив будинок в міні-музей з роботами Брюллова, Шевченко і Айвазовського. З 1922-го в стінах садиби - бюро судмедекспертизи.

ЛІКАРНЯ ДЛЯ БІДНИХ. ПЕРЕТВОРИЛАСЯ В ЦЕНТР репродуктології

На вул. Благовіщенській, 25, збереглося кілька будівель Олександрівської лікарні, побудованої майже 150 років тому. Свого часу її задумували як лікарню для бідних, а забезпечені харків'яни робили благодійні внески на будівництво. За часів Першої світової війни спочатку розрахована на 100 ліжко-місць лікарня приймала в три рази більше людей. За радянських часів медустанову назвали міської клінічної лікарні №1, а зараз тут - клініка репродуктивної медицини.

Дволикий ОСОБНЯК НЕВІДОМОГО АВТОРА. Колонада "заховати" У ДВОРІ

Точна дата побудови двоповерхової будівлі на вул. Благовіщенській, 26, невідома - орієнтовно його звели в першій половині XIX століття, що робить його одним з найстаріших житлових будинків Харкова. Фасад будівлі, звернений у двір, має велику архітектурну цінність - тут можна розглянути високий чотириколонний портик з балконом, при цьому колони прикрашені коринфськими капітелями. З боку вулиці будинок виглядає більш презентабельно, адже недавно тут відреставрували фасад. Ця будівля спроектував архітектор Євген Васильєв , А пізніше - удосконалив перший зодчий міста Андрій Тон.

ДК "ХАРЧОВИК". ПРИТУЛОК ДЛЯ ТЕАТРІВ НА МІСЦІ ВТРАЧЕНОГО САДУ

На початку 1930-х на місці втраченого саду "Тіволі" звели ДК "Харчовик" з лекційними, спортзалами і, звичайно, з великим залом для глядачів зі сценою. Зал відрізнявся чудовою акустикою і сюди регулярно заїжджали професійні театри, зокрема - російський драматичний. 40 років тому будівлю реконструювали, змінивши його практично до невпізнання. А в 2004-му тут оселився і встиг обжитися театр музкомедії.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку