Столичний драмтеатр ім. Горького завоював гран-прі фестивалю «Самғау» в Астані

Дата: 11:32, 18-06-2018. Дата: 11:32, 18-06-2018

Астана. 18 червня. КАЗТАГ - Столичний драмтеатр ім. М.Горького завоював гран-прі фестивалю «Самғау», присвяченого 20-річчю Астани, повідомили в міському управлінні культури і спорту.

«Одноголосним рішенням міжнародного журі головний приз фестивалю і статуетку у вигляді злітає вгору птиці за кращу постановку завоював столичний російський театр драми імені М.Горького з виставою« Євгеній Онєгін », - йдеться в повідомленні, поширеному в понеділок.

Відзначається, що переможець отримав грошовий приз у Т2 млн.

«Нагорода за кращу режисуру і Т1,5 млн вирушила в Петропавловськ разом з режисером казахського музично-драматичного театру ім.Сабіта Муканова Фархатом Молдагаліевим, які поставили драму« Қарагөз ». Кращим актором фестивалю і володарем грошового призу в Т1 млн став Даурен Сергазін, блискуче зіграв в трагіфарс «Ревізор» від театру «Жастар». У номінації «краща жіноча роль» не виявилося яка дорівнює одній з провідних актрис казахського музично-драматичного театру ім. К.Куанишбаева Гульжан Аспетовой », - повідомили організатори.

Разом з тим були засновані категорії «Чоловіча роль другого плану» і «Жіноча роль другого плану», кожна з яких супроводжувалася премією в Т500 тис. Першу відвіз в Киргизстан актор Наринськой обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Рискулова, другу - Альметьєвський татарський державний драматичний театр з Татарстану.

Диплом ім. Халиқ қаһармани, народного артиста СРСР, лауреата державних премій СРСР і Казахської РСР Азербайжана Мамбетова і Т500 тис. Журі присудило Самаркандської музично-драматичному театру з Узбекистану. Ще одну нагороду - спеціальний приз журі - вручили колективу киргизького національного академічного драматичного театру ім.Т.Абдимомунова.

«Шість років тому в стінах нашого казахського театру був народжений цей фестиваль, ми тоді і гадки не мали, що він стане міжнародним і набере таких обертів. Ми в цьому році поміняли зміст фестивалю - заснували номінації. Хлопці-учасники прибули вони з регіонів країни або з-за кордону відчувають себе у нас тут як у себе вдома, ми встановили дружні теплі стосунки. Взяти участь у фестивалі виявили бажання велика кількість колективів », - сказав голова журі фестивалю, художній керівник казахського музично-драматичного театру ім. К.Куанишбаева Талгат Теменов.

За інформацією столичного управління культури, участь у фестивалі брали 12 колективів, суддівська колегія переглянула 53 вистави.

Крім того, всі учасники театральної тижня мали можливість відвідати майстер-класи з сценічного руху, вокалу, мови і акторської майстерності, які проводили відомі професори академії мистецтв.

Джерело фото: управління культури і спорту Астани