Едуард Бояка очолить МХАТ імені Горького

© Форум активних мирян «Фавор»

Новим керівником Московського художнього академічного театру імені М. Горького призначений продюсер і театральний режисер Едуард Бояка.

Про це на зустрічі зі співробітниками театру оголосили міністр культури РФ Володимир Мединський і радник президента РФ Володимир Толстой, повідомляє сайт Міністерства культури РФ .

Тетяна Дороніна, яка була художнім керівником МХАТу імені М. Горького з 1987 року, призначена на cпециально введену посаду президента театру, вона також очолить його художня рада.

«Їй на допомогу прийде команда молодих енергійних людей, які зможуть надати нове дихання театрального життя МХАТу імені Горького», - повідомив Володимир Толстой.

Заступником художнього керівника театру по творчій роботі призначений актор і режисер Сергій Пускепаліс, заступником з літературної частини - письменник і публіцист Захар Прилепин.

«Ми обіцяємо, що театр збереже свою патріотичну, яскраву позицію. Театр буде розвиватися. Підтримка театру міністерством буде збільшена. Жодна постановка театру, яка користується успіхом, що не буде знята », - підкреслив Володимир Мединський.

«" Академічний "- це гарант того, що театр зберігає традиції і спадкоємність у розвитку. Ім'я великого драматурга Максима Горького в назві театру нагадує про радянську драматургічної школі, великої школі. Ми сьогодні повинні знайти драматургів, які через 20 років так само будуть присутні в цій афіші, як і видатні радянські драматурги. Цей пошук повинен вестися. А головне - театр повинен служити традиційних цінностей, служити батьківщині і нашої великої російської культури. Я постараюся зробити все для цього », - запевнив Едуард Бояка.

Він додав, що роботу в театрі продовжать всі актори постійної трупи.

«Дуже серйозна частина мого життя, мої останні книги пов'язані з взаємовідносинами російських письменників, радянських письменників з російським театром. Я переконаний, що дуже важливо відновити ці втрачені зв'язки. Я буду займатися цим », - прокоментував своє призначення Захар Прилепин.

«З великою повагою ставлюся до того, що тут вже було зроблено Тетяною Василівною і всім колективом. Приходжу з бажанням, щоб тут виник новий творчий імпульс, в продовження того, що було. Для мене це дуже висока честь і відповідальність », - сказав Сергій Пускепаліс.

Тетяна Дороніна подякувала Мінкульт і особисто Володимира Мединського за «дбайливе ставлення до співробітників МХАТу імені М. Горького» і сказала: «Я постараюся максимально допомогти моїм нових колег. На мій погляд, найважливіше - не ставати формалістами і зберегти тенденції реалістичного театру ».

підписуватися на КАНАЛ COLTA.RU В ЯНДЕКС.ДЗЕН , ЩОБ НІЧОГО НЕ ПРОПУСТИТИ