Вино і земля Гора Чахала

Відкрився на Винзаводі проект відомого арт-діяча Гора Чахала покликаний довести присутність священного в світі людей. Виставка проходить під непростим назвою "Експериментальне підтвердження гіпотези про трансфізичних характер впливу творів образотворчого мистецтва на ноосферу. Хліб і Вино, і Мати-сиру-земля". Відкрився на Винзаводі проект відомого арт-діяча Гора Чахала покликаний довести присутність священного в світі людей

Вино і земля Гора Чахала

Говорячи простіше - проект про взаємодію споконвічно російського і священного - землі, хліба і вина.

Всі роботи Гора Чахала пронизані трактуванням богословських мотивів. Втім, трактування ці досить вільні, на межі містицизму і наукового пізнання. Однак, поки «святі отці» мистецтво Чахала благословляють. Один з московських священиків вже сказав, що в творчості Гора Чахала немає ознак образи релігійних почуттів.

У проекті "Хліб і Вино, і Мати-сиру-земля" Гор представляє стіл з хлібом і вином, що виростає з гори родючого чорнозему - цю "природну" частина інсталяції по периметру оточують інші твори майстра, а також фото та відео роботи.

Гор Чаха стверджує, що на субстанцію вічного здатна впливати лише енергія мистецтва. На думку художника-експериментатора твір мистецтва - не просто культурний артефакт, але, перш за все - провідник в світ сакрального.

Художник стверджує, що в «сучасній культурній системі ми повинні зуміти виявити реальні критерії якості, об'єктивність яких сучасне мистецтво заперечує". І тут Гор заходить вже на територію науки, де послідовність, точність і умови проведення експерименту мають основоположне значення.

Математик, поет і художник Гор Чаха народився в 1961-му році в Москві. Остання його виставка "Освячення" була представлена ​​три роки тому. У ній художник безпосередньо звернувся до світу святих місць на землі. Тепер він говорить про їхню співпрацю зі світом мистецтва.

Читайте ще в розділі "Культура".