Один день в Гомелі: стріт-арт, незвичайні скульптури і шоколадні пельмені

Річка Сож, палац Румянцевих-Паскевичей і безліч скульптур - перше, з чим асоціюється Гомель у більшості білорусів. Гості часто називають його живим і в той же час дуже спокійним. Які секрети таїть в собі другий за чисельністю населення місто Білорусі і де обов'язково варто сфотографуватися?

Палац Румянцевих-Паскевичей

Гомельський палацово-парковий ансамбль називають головною визначною пам'яткою міста. Мальовничий парк, Петропавлівський собор і каплиця-усипальниця - об'єкти, обов'язкові для відвідування гостями міста. Баштовий годинник і зовсім вважаються символом Гомеля . Їх спокійну мелодію можна почути далеко за межами парку. У вихідні в парку є можливість почути духовий оркестр і насолодитися сонячною погодою, сидячи на лавці.

Усередині палац не менш цікавий, ніж зовні. Квиток для дорослого з аудіогідом варто 23 тисячі білоруських рублів, квиток на фотозйомку - ще 10 тисяч рублів. Виходить, що вхідні квитки на двох обійдуться в 56 тисяч рублів. Експозиції в палаці цікаві. Тут можна побачити аудієнції і колонний зал Паскевичей, Червону вітальню і зал урочистих прийомів.

Поза сезоном в палаці небагатолюдно, тому є можливість прогулятися по палацу спокійно. Однак існує і кілька недоліків. Наприклад, бахіли в палаці Румянцевих-Паскевичей видаються не одноразова. Крім того, сходинки в будівлі слизькі. Незважаючи на те, що працівники музею дбайливо попереджають про це гостей, впасти все одно нескладно.

Як знайти: проспект Леніна, 4

Незвичайні міські скульптури

Гомель, мабуть, один з небагатьох білоруських міст, де зосереджена велика кількість незвичайних скульптур. Прямо біля виходу з залізничного вокзалу розташувався «Вічний пасажир». Поруч з ляльковим театром можна побачити «Мальвіну з Артемоном». Недалеко від будівлі цирку красується «Олівець і собака Клякса». Одна з найбільш незвичайних скульптур - фігура жінки-двірника, яка зупинилася відпочити і виглядає в дзеркало.

Як знайти: проспект Леніна (в районі будинку 33)

Твори вуличних художників

Якщо прогулятися по столиці Полісся довше, то можна побачити безліч графіті. Причому, розташовані вони по всьому місту. У центрі, на вулиці Радянській, можна побачити дивну короновану особу, а на стіні будинку по Речицького проспекту красуються два намальованих тигра.

Малюнки на вулиці Підгірній здатні вразити уяву навіть самих манірних пішоходів. Тут є величезна рука, яка засіває поле пшеницею і жінка-велетень, яка майстерно пускає дим з рота. Є в місті й милі світлі твори мистецтв вуличних художників. Наприклад, по вулиці Кірова художня студія Fresh намалювала на стіні будинку набережну річки Сож. Вийшов відмінний осінній пейзаж.

Як знайти: вулиця, Кірова, 9

шоколадні пельмені

Чарівні пінгвіни, яйця Фаберже, корзина з квітами і ковбаса з сиром - все з шоколаду. Гомельська фабрика «Спартак» славиться не тільки відмінним гірким шоколадом, а й виробництвом оригінальних солодощів. Будь-який бажаючий може зайти в магазин на території фабрики і купити як сувенір набір шоколадних пельменів або навіть солодкий автомобіль. Якщо в асортименті товарів немає потрібно фігурки, її завжди можна замовити у кондитерів «Спартака». Втім, купувати солодкі сувеніри не обов'язково. Щоб здивувати друзів, досить просто сфотографуватися на тлі шикарних шоколадних вітрин.

Як знайти: вулиця Хатаєвича, 1

Театр ляльок

«Карлик-ніс», «Чиполліно», «Терем-теремок» - це тільки частина лялькових вистав, які пропонує театр ляльок в Гомелі. Сучасна будівля театру з'явилося 11 років тому. За цей час було поставлено 150 вистав різної тематики. На уявлення в один з найкрасивіших лялькових театрів Білорусі ходять не тільки місцеві жителі, але і туристи. Деякі з задоволення фотографуються як всередині будівлі, так і на вулиці. Адже тут розташована ціла скульптурна композиція з казки «Золотий ключик або Пригоди Буратіно».

Як знайти: вулиця Пушкіна, 14

Це далеко не все, що пропонує туристам гостинний Гомель. Можна, наприклад, сфотографуватися на тлі художньої композиції з казки «Ріпка» або сфотографуватися з гігантськими яблуками. Любителі довгих прогулянок, напевно, оцінять пейзажі осіннього парку і набережну річки Сож. Деяким до душі припадуть гомельські лавочки незвичайних форм, які затишно розташувалися по алеї закоханих в парку «Фестивальний».

Тури по Білорусі на Holiday.by

Також читайте:

Літо 2014 в Гомелі: як це було і чого чекати в жаркому сезоні 2015 році?

Літо 2014 для гомельчан: де відпочивали і куди планують їхати? Репортаж Holiday.by

Літо 2014 для гомельчан: де відпочивали і куди планують їхати?