Художник з Бельгії подарував Екатеринбургскому музею образотворчого мистецтва 130 картин з черепами і голими жінками

Картини Хашми Аззана виконані в дусі сюрреалізму.

Колекція Єкатеринбурзького музею образотворчих мистецтв поповниться картинами бельгійського художника Хашми Аззана, який працює в складній, рідкісної і красивою графічній техніці друку на металі - меццо-тинто. Він подарував музею 130 своїх робіт.

Всі вони будуть виставлені на Міжнародному фестивалі меццо-тинто, який відкриється в Єкатеринбурзі в День міста, 19 серпня. А після закінчення роботи виставки картини так і залишаться в колекції музею.

Експозиція Хашми Аззана називається "Парадокс" і включає в себе роботи в дусі сюрреалізму, які він створив з 1976 по 2017 рік.

- Це справді безпрецедентний жест, оскільки персональна виставка підсумовує чотири десятиліття творчої діяльності маестро, - прокоментували в Музеї образотворчого мистецтва.

Хашми Аззана - справжній громадянин світу: художник марокканського походження говорить по-французьки, живе в Німеччині, а в арт-співтоваристві представляє Бельгію, де здобув художню освіту. Він працює в графічній техніці мецо-тинто, яку називають однією з найбільш рідкісних і складних серед існуючих. Його роботи можна побачити в музейних і приватних зібраннях Європи, Америки і Близького Сходу.

На Міжнародному фестивалі меццо-тинто в Єкатеринбурзі підведуть підсумки конкурсу, в якому змагаються 87 художників з 32 країн. На суд журі будуть представлені кілька сотень новітніх робіт, створених авторами з 2015 по 2017 рік, повідомили E1.RU в музеї.

Нагадаємо, фестиваль гравюри меццо-тинто проходить в Єкатеринбурзі вже в четвертий раз. У 2015 році свої роботи представили близько сотні учасників з різних країн.

Текст: Олена ХАЗІНУРОВА
Фото надані ЕМІІ