Ці вкрадені шедеври так і не були знайдені. фото

Кожна з вкрадених картин коштує цілий стан Кожна з вкрадених картин коштує цілий стан. Кожна з вкрадених картин коштує цілий стан.

Мистецтво завжди дуже високо цінувалося. Тому, немає нічого дивного в тому, що злочинці час від часу намагаються викрасти шедеври і вигідно їх продати. Тільки уявіть собі, половина найцінніших вкрадених картин були викрадені в кінці ХХ - початку ХХІ ст. І це при тому, що зараз більшість знаменитих музеїв охороняють з величезним запалом. Якщо частина вкрадених картин все ж вдається повернути, то доля багатьох з них так і залишилася невідомою.

П. Пікассо, «Голуб із зеленим горошком». У 2010 році з Паризького музею сучасного мистецтва було вкрадено п'ять полотен, серед яких були картини Матісса, Пікассо, Брака, Модільяні і Леже. Через півтора року злочинця виявили, проте визначити місце знаходження картин так і не вдалося. За словами злодія, він знищив шедеври після того, як виявив за собою стеження. Найдорожча вкрадена картина (Пікассо «Голуб із зеленим горщиком») оцінюється в 28 мільйонів доларів.

Вінсент Ван Гог, «Вихід з протестантської церкви в Нюенєнє», «Вид моря в Шевенінгені». Ці картини вкрали у 2002 році з Музею Ван Гога в Амстердамі. Як і в попередньому випадку, злодія вдалося знайти, але картини безслідно зникли. Вони оцінюються в 30 мільйонів.

Взагалі, грабіжники явно «цінують» мистецтво Ван Гога. Так, в 2010 році вони викрали його картину «Маки». Її вартість становить 50 мільйонів доларів. Картина досі не знайдена.