У Сиктивкарі зазвучали нові оперні голоси «БНК

;

У Державному театрі опери та балету РК відбувся концерт «Опера-гала. Нові голоси ». Як і анонсував головний диригент театру Азат Максутов, програма була зіткана з найвідоміших творів світового оперного мистецтва, оркестр грав не в ямі, а на сцені. Головним же завданням заходу стало представлення нових солістів оперної трупи театру.

Фото Миколи Антонівського

Два відділення концерту дійсно подарували публіці «вершки» оперних хітів. Протягом вечора можна було почути знамениті партії з «Весілля Фігаро» Моцарта, «Самсона і Даліли» Сен-Санса, куплети з опери Гуно «Фауст». Не забули і про вітчизняних композиторів. У другому відділенні прозвучали каватина Людмили і рондо Фарлафа з опери Глінки «Руслан і Людмила», арія Єлецького і дует Лізи і Германа з опери Чайковського «Пікова дама». Нагадуванням того, що трупа готується до масштабних гастролей у Великобританії, стали виступи артистів з номерами з «Травіати» Джузеппе Верді та «Кармен» Жоржа Бізе.

Крім вже відомих публіці артистів сцени, в цей вечір можна було побачити і почути нові голоси театру. Ліричний баритон Андрій Ковальов, випускник Саратовської державної консерваторії постав перед публікою в різних образах: він був і Фігаро, і тореадор, і князем Єлецьким.

Випускник Російської академії театрального мистецтва, в минулому соліст Санкт-Петербурзького театру музичної комедії і соліст Пермського академічного тетра опери і балету Євген Елпашев виконав роль Альфреда з «Травіати».

Майстерність ліричного тенора Дмитра Остапченко, випускника Свердловської консерваторії, публіка вже могла оцінити під час опери Римського-Корсакова «Царева наречена», де молодий соліст театру вийшов в партії Івана Ликова. Боярин в його виконанні постав перед глядачем і в рамках суботнього концерту. Крім того, Остапченко заспівав партію в квінтеті з опери «Кармен».

Крім того, Остапченко заспівав партію в квінтеті з опери «Кармен»

Єдиною представницею прекрасної статі серед новобранців театру стала випускниця Пермської державної академії мистецтв, в минулому солістка Пермського театру «Бенефіс», Ельміра Угольникова. Володарка потужного сопрано вже дебютувала на сцені театру в партії Домни Собуровой в опері «Царева наречена». У програмі концерту вона виконала арію Леонори з опери Верді «Трубадур» і партію Лізи з «Пікової дами» Чайковського.

Виступ нових солістів залишило більше ніж приємне враження. Якщо молодь затримається в театрі довше, ніж на один сезон, нарешті трупі вдасться закрити вокальну пролом в стані чоловічих голосів. Що ж до прекрасної вокалістки, то при відповідному навчанні Ельміра Угольникова має всі шанси стати справжньою зіркою оперної сцени.

Окрім представлення нових голосів, театр приготував ще один подарунок Сиктивкарському глядачеві. Фінальним акордом концерту стала прем'єра - вперше на підмостках театру хор і оркестр виконали «Половецькі танці» Бородіна. Ефект вийшов феєричний.

Ефект вийшов феєричний

Помітно виріс в масі звуку за останні роки оркестр під керуванням Азата Максутова звучав досить переконливо. Хор, яким керує Наталя Масанова, теж не підкачав. В результаті одна з перлин вітчизняної музичної класики засяяла, заграла переливами і сотнями відтінків, ламаючи стереотипи про те, що в провінції складно грати «великі твори» і змушувати публіку сидіти не ворухнувшись.

Єдиним, що могло затьмарити у всіх сенсах прекрасний концерт, - це відсутність глядача. Для настільки сильною програми публіки в залі було катастрофічно мало. Глядачі обговорювали, що афіш в місті було недостатньо, про концерт не знали навіть в профільних освітніх установах.