Гуманітарна лампа. БЛОГ Наталі Ємченко, директора зі зв'язків з громадськістю та комунікацій СКМ

Місяць тому в Гуманітарний штаб Ахметова звернулися з Генерального консульства Німеччини з незвичайним проханням: німці попросили допомогти в транспортуванні лампи для проектора до декорацій опери «Летючий Голландець» Вагнера. Відвезти потрібно було за лінію зіткнення, в Донецьк, в Оперний театр. Колишня лампа постраждала під час обстрілів, а без неї робити постановку неможливо.

Чому звернулися саме до нас зрозуміло: СКМ в 2013 році виступив генеральним партнером спільної німецько-український постановки, а потім - і всеукраїнського гастрольного туру. Два роки тому Донецький оперний театр успішно гастролював з постановкою Ріхарда Вагнера в трьох містах України - Одесі, Львові та Києві. Плюс до цього - Штаб більше року кілька разів на тиждень відправляє автоколони з гуманітарною допомогою в Донецьк з Дніпропетровська. Якщо коротко - ми хотіли і ми могли допомогти доставити лампу, щоб постановку знову можна було ставити. Це опера стала значущою подією в культурному житті міста, регіону та країни в цілому. Пізніше, вже в 2015 році за фантастичну постановку Президент України Петро Порошенко вручив Національну Шевченківську премію колективу, який здійснив цей унікальний проект. До цього моменту частина декорацій вже були зруйновані в результаті бойових дій.

Отримувала головну українську культурну премію від імені всього колективу німецький режисер-постановник Мара Курочка. І вона прийняла рішення грошову складову нагороди передати Донецькому театру для відновлення декорацій до постановки. На ці гроші в Німеччині була придбана лампа для проектора, яку тепер необхідно доставити в Донецьк.

У Гуманітарному штабі прийняли рішення діяти у відповідність з основними принципами роботи - ефективності і прозорості. І включили лампу до переліку вантажів разом з наборами виживання для мирних жителів Донбасу. За рішенням Міністерства соціальної політики України вантаж визнали гуманітарним.

Таке рішення підказали самі німці. У своєму листі Матіас Кох, заступник Генерального консула Німеччини, зазначив, що доставку лампи для театру доречно було б розцінювати як жест гуманітарної допомоги українським громадянам, для яких культурне збагачення дуже важливо в ці складні часи.

Як на мене - це дивовижна історія культурної дипломатії. І ще - дивовижна історія співпраці і об'єднання зусиль. І ще - це якийсь дуже важливий крок у світле майбутнє, як би пафосно це не звучало. Ця лампа як промінь світла в прямому і переносному сенсі дає надію.

ДЖЕРЕЛО