Премія в галузі дитячої літератури пробила дно (Гоблін на дроті)

Новина зі світу дитячої літератури.

4 квітня, в місті Стокгольмі, вручили [присудили] Міжнародну премію імені бабусі Астрід Ліндгрен за внесок у розвиток дитячої і юнацької літератури. Премії був удостоєний німецький художник та ілюстратор [а також автор 10 власних книг] Вольф Ерльбрух.

Одна з найбільш відомих робіт Вольфа - ілюстрації до світового бестселеру "Маленький кріт, який хотів дізнатися, хто насрати [наклав] йому на голову" [шедевр був створений більше 15 років тому].

[Короткий зміст] Це - зворушлива історія про те, як Мален кріт, прокинувшись і визирнувши зі своєї нірки, виявляє у себе на голові теплу шапку. Намагаючись з'ясувати, хто нагріб йому на голову, кріт подорожує по околицях, уважно вивчаючи говно [фекалії] місцевих мешканців. Остаточну крапку в говнорасследованіі ставлять мухи-криміналісти, які пробують говно [теплу шапку крота] на смак і безпомилково вказують на автора - собаку м'ясника. Крот біжить відновлювати справедливість і навалює купу [одну маленьку, але чорну ковбаску] на голову пса, після чого повний радості і заспокоєння повертається в нірку.

За словами маститих літературознавців, даний твір значимо тим, що вводить дитини в тему природних функцій людського організму. Шлях до видання цієї книги був тернистий, але зараз вона переведена на 27 мов і випущена тиражем 3 млн. Примірників.

Висока журі відзначило, що Вольф робить екзистенційні питання доступними і зрозумілими читачеві будь-якого віку. Також журі звернуло увагу на гумор і теплоту, глибоко вкорінені в ідеалах гуманізму в роботах Вольфа [ "Ерльбрух - ілюстратор-новатор. Його візуальний стиль характеризується сильними лініями і графічної точністю"].

Обосрал кріт, купи гівна, мухи-говноеди ... Ну які можуть бути сумніви? Тут все без обману.

Сподіваюся, в самий найближчий час про обосрал крота знімуть чудовий дитячий мультик [тут дю лажанулся, такий мультик є: https://youtu.be/CneNnt8jeqs ], Ну а потім повнометражний фільм.

Бажають насолодитися харизмою Гобліна (дуже рекомендую) можуть подивитися випуск "Синього Філа 207: Час перше, Танці на смерть, Піти красиво" (з 9'10 "по 11'30"):

За бажанням, можна змінити нік "кріт" на ім'я будь-якого політичного персонажа, наприклад, того з ким вчора розмовляв наш міністр закордонних справ. Тоді казка наповниться новим змістом.

До вище наведеного слід додати, що Вольф Ерльбрух в 2005 році ілюстрував знаменитий збірник оповідань Л. Улицької , Випущений німецьким видавництвом "Ханзер".

Історична довідка.

Премія Астрід Ліндгрен була заснована урядом Швеції після смерті письменниці в січні 2002 року. Сума грошової винагороди становить 5 мільйонів шведських крон (близько 562 тисяч доларів США).
Журі складається з 12 осіб, що призначаються на чотири роки шведським Національною радою з питань культури. У їх числі - письменники, літературознавці, художники, критики, бібліотекарі. Сім'ю Ліндгрен представляє її правнук Юхан Пальмберг. У минулому році лауреатом премії пам'яті Астрід Ліндгрен стала американська письменниця Мег Розофф.

"Тепла шапка" чекає свого володаря 29 травня на урочистому збіговисько в Стокгольмської філармонії.

На нагороду в цьому році претендували понад 200 авторів, ілюстраторів і організацій з 60 держав, у тому числі 5 діячів з Росії.

Але журі їх не вибрало ... Їх внесок у розвиток дитячої літератури, в порівнянні з внеском Вольфа, нікчемний.

Ну які можуть бути сумніви?